4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
جاستین ترودو: به دنبال عدالت و پاسخگویی خواهیم بود

جاستین ترودو: به دنبال عدالت و پاسخگویی خواهیم بود

نخست‌وزیر کانادا در مراسم یادبود جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در دانشگاه «آلبرتا» بر عزم خود جهت پیگیری روند اجرای عدالت تأکید کرد.

اعتمادآنلاین| نخست‌وزیر کانادا در مراسم یادبود جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای خطوط مسافربری اوکراین گفت او برای آنچه رخ داده، «به دنبال عدالت و پاسخگویی خواهد بود».

 

جاستین ترودو در جمع افرادی که در مراسم یادبود این جان باختگان در دانشگاه آلبرتا شرکت کرده بودند، گفت: «شما ممکن است به طرز تحمل ناپذیری احساس تنهایی کنید، اما شما تنها نیستید. تمام کشور شما در کنار شماست، امشب، فردا و تمام سالهای آینده».

 

نخست وزیر کانادا در ادامه گفت: «این رویداد غم انگیز هرگز نباید اتفاق می‌افتاد، و می‌خواهم مطمئن شوم که شما در این دوران فوق العاده سخت از حمایت کامل من برخوردارید… شما به ما برای پیگیری روند عدالت و پاسخگویی جهت و هدف دادید».

 

جاستین ترودو همچنین در واکنش به بیانیه ایران در اعلام خطای انسانی به عنوان عامل سقوط هواپیمای خطوط مسافربری اوکراین مدعی شد: «ایران پذیرفت که سقوط هواپیمای پرواز شماره 752 اوکراین از جانب نیروهای مسلح این کشور انجام شده است. اکنون تمرکز ما بر مقولاتی چون بستن پرونده، مسئولیت‌پذیری، شفاف‌سازی و عدالت برای خانواده قربانیان است. این یک فاجعه ملی است و کانادایی‌ها با هم عزاداری می‌کنند».

 

او همچنین از همکاری با شرکای کانادا برای انجام تحقیقات دقیق و کامل خبر داد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها