4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می‌کنیم

لندن: با اوکراین و کانادا درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی همکاری می‌کنیم

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت: لندن با کانادا و اوکراین برای انجام تحقیقات درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران و کمک به بازماندگان حادثه همکاری خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس امروز (دوشنبه) با اشاره به هدف قرار گرفتن غیرعمد هواپیمای اوکراینی در ایران گفت: ما با کانادا و اوکراین و دیگر شرکای بین‌المللی برای انجام تحقیقات کامل و شفاف و کمک به بازماندگان، ازجمله در مسئله غرامت همکاری خواهیم کرد.

 

او در ادامه با اعلام خبر فراخواندن سفیر جمهوری اسلامی در لندن گفت: این اقدام(بازداشت چند دقیقه ای سفیر لندن در تهران) غیرقابل قبول و خلاف کنوانسیون وین است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

 

این مقام انگلیسی همچنین گفت: ما سفیر ایران را فراخواندیم تا مخالفت شدید خود را نسبت به این مسئله ابلاغ کنیم و اطمینان یابیم که چنین اتفاقی دوباره رخ نخواهد داد.

 

رابرت مک ایر، سفیر انگلیس در تهران بعد از ظهر روز 22 دی 1398 به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به وی و دولت انگلیس ابلاغ شد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها