4/22/2021
پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
شرارت‌های آمریکا ادامه یابد، پاسخ های سنگین تری دریافت خواهد کرد/ جمهوری اسلامی ایران علاقه‌ای به توسعه تنش ندارد
سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در تماس تلفنی با وزیر دفاع ترکیه:

شرارت‌های آمریکا ادامه یابد، پاسخ های سنگین تری دریافت خواهد کرد/ جمهوری اسلامی ایران علاقه‌ای به توسعه تنش ندارد

سرلشکر باقری در تماس تلفنی با وزیر دفاع ترکیه گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌ای به توسعه تنش ندارد ولی هر اقدام غیرعقلانی و تجاوزکارانه را به شدت پاسخ خواهد داد.

اعتمادآنلاین| ژنرال حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در تماس تلفنی با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور جمهوری اسلامی ایران، شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی را به دولت، ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.

 

وزیر دفاع ترکیه در این تماس تلفنی با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه فیمابین دو کشور گفت: به دنبال ترور و شهادت سردار سلیمانی حوادث پی‌درپی و حساسی در منطقه اتفاق افتاد که می‌تواند به شدت نگران کننده باشد.

 

وی افزود: از نظر ما حفظ ثبات و آرامش به نفع همه کشورهای منطقه است. ما باید برای حفظ ثبات، همکاری و تلاش مشترک داشته باشیم و اجازه ندهیم تروریست‌ها از فرصت افزایش تنش‌ها سوء استفاده کند.

 

شرارت‌های آمریکا ادامه یابد، پاسخ های سنگین تری دریافت خواهد کرد

 

سردار محمد باقری نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از پیام تسلیت وزیر دفاع ترکیه گفت: ترور سردار سپهبد سلیمانی توسط آمریکا ، اقدامی ناجوانمردانه، غیر انسانی، غیر اخلاقی و برخلاف همه ضوابط حقوقی و بین‌المللی بود و این اقدام آمریکایی‌ها و سایر اقدامات آنها در حمله به مراکز حشد الشعبی عراق و یا برخی پایگاه‌ها در سوریه، مبداء دور جدیدی از تنش در منطقه شد.

 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: آمریکایی‌ها در حالی که خودشان با ترور شهید سلیمانی و همراهانش منطقه را در آستانه یک درگیری گسترده قرار داده بودند، پیام هایی برای جلوگیری از افزایش تنش می دادند، اما جمهوری اسلامی ایران با عملیات متقابل علیه پایگاه نظامی آمریکایی "عین الاسد"، اراده قطعی برای دفاع از حقوق خود را نشان داد و ثابت کرد اگر شرارت‌های آمریکا ادامه یابد، پاسخ های سنگین تری دریافت خواهد کرد.

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه ای به توسعه تنش ندارد ولی هر اقدام غیرعقلانی و تجاوزکارانه را به شدت پاسخ خواهد داد و امیدواریم با خروج آمریکا از منطقه ریشه همه بی نظمی ها و کشمکش ها خشک شود.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها