5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
سه رمان تازه به خانواده «رمان نوجوان امروز» پیوست

سه رمان تازه به خانواده «رمان نوجوان امروز» پیوست

سه اثر تازه از مجموعه طرح رمان نوجوان امروز از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روانه بازار کتاب شد.

اعتمادآنلاین| کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان سه رمان تازه برای نوجوانان را در قالب مجموعه رمان‌های طرح «رمان نوجوان امروز» با عنوان سایبانی برای زمین، روح عزیز و عکس یادگاری بگیریم روانه بازار کتاب کرد.

 

رمان «سایبانی برای زمین» را حمید نوایی لواسانی تألیف کرده است. نوایی لواسانی به‌عنوان کارشناس و منتقد ادبیات کودک و نوجوان فعالیت‌هایی انجام داده و از بدو تأسیس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان عضو این گروه بوده است.

 

داستان این رمان با محوریت یک نوجوان و باغ پدربزرگش شکل می‌گیرد و داستان‌هایی که او برای کشف راز پدربزرگش در زمان حضور در این باغ و در نهایت تغییر کاربری این باغ خلق می‌کند.

 

رمان «روح عزیز» را مینو کریم‌زاده تألیف کرده است.

 

کریم‌زاده اهل شهرکرد چهارمحال بختیاری است و از سال 1364 در کانون پرورش فکری کودکان مشغول به کار بوده است.

 

او پیش از این نیز رمان‌های «نگاهی رو به دریا»، «بلیت آخر»، «اندوه شیرین»، «وقتی یلدا نبود» و «قلب‌های نارنجی» و «پیش از بستن چمدان» را نیز در این طرح منتشر کرده است

 

داستان این رمان با ماجرای بستری شدن مادر نوجوان قهرمان داستان در بیمارستان شروع می‌شود و در ادامه برقراری ارتباط ذهنی میان این نوجوان و مادرش است که داستان را پیش می‌برد.

 

رمان عکس یادگاری بگیریم را محمدرضا یوسفی نویسنده نام‌آشنای کودک و نوجوان تألیف کرده است.

 

این رمان از زبان دختری به نام لیلا روایت می‌شود که سابق بر این در کانون اصلاح و تربیت حضور داشته است و حالا خبرنگار شده است و به دنبال ماجرای کشته شدن یکی از مادریارهای کانون اصلاح و تربیت کشته می‌شود و مشکوک شدن همه به بچه‌های کانون مشکوک‌اند. پایش به این ماجرا باز می‌شود.

 

هر سه این رمان‌ها برای مخاطب بالای 15 سال منتشر شده است.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها