6/17/2021
پنج شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
عبدالمهدی دستور تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث نجف اشرف را داد

عبدالمهدی دستور تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث نجف اشرف را داد

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق دستور تشکیل کمیته تحقیق درباره حوادث درگیری‌ها در میدان الصدرین در مرکز شهر نجف اشرف را داد که با کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر همراه شد.

اعتمادآنلاین| «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق روز پنجشنبه دستور تشکیل یک کمیته تحقیق درباره حوادث نجف را صادر کرد.

 

«یاسین الیاسری» وزیر کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه عراقی الاخباریه گفت: «عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دستور تشکیل یک کمیته تحقیق درباره حوادث نجف  را صادر کرد».

 

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، استان نجف چهارشنبه شب شاهد درگیری میان عده ای از تظاهرات‌کنندگان با کلاه آبی‌ها در میدان الصدرین در مرکز شهر نجف بود که به گفته این وبسایت خبری، با جان باختن  22 نفر و زخمی شدن 179 نفر همراه بود.

 

مقتدی الصدر از ابتدای اعتراضات در عراق که از مهر آغاز شد، از این اعتراضات و خواسته‌های معترضان حمایت کرده است و از نیروها و طرفداران خود خواسته با حمایت از معترضان، سیاستمداران را به اجرای اصلاحات مورد نظر مجبور کنند.

 

در همین حال او این هفته از نیروهای موسوم به «کلاه‌آبی‌ها» (نزدیک به جریان صدر) خواسته بود تا با هماهنگی نیروهای امنیتی تلاش کنند تا فعالیت مدارس و ساعات کاری آن‌ها از سر گرفته شود و به کلیه نشانه‌های اعتراضات اخیر، با بازگشت نظم به امور کشور، پایان داده شود، اما عده‌ای با سوء استفاده از این فراخوان، تظاهرات‌ها را به صحنه اعتراض به فراخوان الصدر مبدل کردند.

 

الصدر و جریان پارلمانی مورد حمایت او «سائرون» از جمله مهمترین حامیان علاوی نخست جدید عراق به شمار می‌روند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها