6/22/2021
سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۰
قرارگاه خاتم زمینه ساز ورود سرمایه بخش خصوصی به پروژه های ریلی

قرارگاه خاتم زمینه ساز ورود سرمایه بخش خصوصی به پروژه های ریلی

معاون وزیر راه با بیان این که قرارگاه خاتم الانبیاء زمینه ساز ورود سرمایه بخش خصوصی به پروژه های ریلی است، گفت: 70 درصد منابع مالی مترو پردیس توسط دولت تامین می شود.

اعتمادآنلاین| حبیب‌الله طاهرخانی در حاشیه امضای تفاهمنامه احداث، راه اندازی و سرمایه گذاری مترو پردیس به کلانشهر تهران با در خصوص شرایطی که این پروژه می تواند در تسهیل تردد بین دو شهر ایجاد کند، اظهار  کرد: این پروژه اولین مورد مشارکتی در حوزه احداث قطارهای ریلی و مترو بوده که امیدواریم این فرایند ادامه داشته باشد.

 

وی افزود: این اتفاق می تواند کمک کند تا بعد از قرارگاه خاتم از دیگر ظرفیت های بخش خصوصی بهره برده و فضای جدید کسب و کار در این حوزه راه اندازی شود.

 

وی تصریح کرد: پردیس یکی از شهرهای جدیدی است که بیشترین بارگذاری مسکن مهر در آن انجام گرفته و جمعیت آن در حال افزایش است. به همین خاطر با این شرایط در سال های آتی نمی توانستیم از طریق سیستم حمل و نقل شخصی پاسخ مناسبی به تردد ساکنان پردیس به تهران داشته باشیم.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید به اینکه سیستم ریلی کمک زیادی به کاهش هزینه و زمان تردد بین پردیس و تهران خواهد کرد، گفت: در کنار این دو عامل که ذکر شد وجه جانبی دیگر کاهش ترافیک و آلودگی شهر تهران است که قطعا این پروژه 4 هزار میلیارد تومانی می تواند، زمینه توسعه فعالیت های اقتصادی را فراهم کند.

 

طاهرخانی افزود: خوشبختانه مجموعه وزارت راه و شهرسازی یک تجربه بسیار موفقی را در بهره گیری از سرمایه گذاران بخش خصوصی در بحث آزادراهی داشته است که امیدواریم با ورود مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، شاهد ورود سرمایه گذاران به حوزه ریلی باشیم.

 

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تجارب گسترده ای در حوزه توسعه مترو در کلانشهرها و ایجاد سیستم های ریلی در سراسر کشور دارد که این ورود قطعا به سرمایه گذاران بخش خصوصی این جسارت و اطمینان را خواهد دارد که در حوزه پروژه های ریلی می توانند به صورت مشارکتی وارد شده و زمینه توسعه این فعالیت را فراهم کنند.

 

وی اضافه کرد: در تامین مالی این پروژه 30 درصد توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و 70 درصد سهم دولت است. قرار است بخشی از سهم دولت از محل منابع عمومی دولت تامین و بخشی از منابع شرکت عمران شهرهای جدید تامین شود. قطعا به بهره برداری رسیدن این پروژه بین تهران و پردیس شرایط زندگی و کیفیت زندگی مردم را دگرگون خواهد کرد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها