2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
تاکنون فقط 500 میلیارد تومان برای بیمه بیکاری دریافت کرده ایم
وزارت کار:

تاکنون فقط 500 میلیارد تومان برای بیمه بیکاری دریافت کرده ایم

یک مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سازمان برنامه و بودجه 3 روز پیش مبلغ 500 میلیارد تومان برای بیمه بیکاری ناشی از کرونا واریز کرد.

اعتمادآنلاین| پس از شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر کسب و کارها در سراسر کشور که منجر به توقف فعالیت‌ها و تعدیل بسیاری از نیروهای کار شد، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 23 اسفند ماه سال گذشته، اقدام به طراحی سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir کرد تا از این طریق کارگرانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بیکار شده اند، شناسایی شده و به مدت سه ماه بیمه بیکاری حوادث غیرمترقبه بر اساس تبصره 2 ماده 2 قانون کار دریافت کند و بتوانند با این بیمه بیکاری، گذران معیشت کنند.

 

در همین ارتباط دولت اعلام کرد که مبلغ 5 هزار میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه بیکاری اختصاص داده است و مقرر شد هر زمان که دولت این مبلغ را به حساب صندوق واریز کرد، مقرری بیکارشدگان مشمول قانون کار، واریز شود.

 

با این حال اگرچه نزدیک به 3 ماه از خانه‌نشینی نیروی کار می‌گذرد و سامانه بیمه بیکاری نیز از اسفند سال گذشته شروع به کار کرده است اما علی رغم وعده ها، تاکنون فقط 500 میلیارد تومان برای صندوق بیمه بیکاری پول واریز شده است.

 

در این خصوص حامد شمس رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توییتی نوشته است: برخی نمایندگان از واریز نشدن ‎بیمه بیکاری دوره ‎کرونا گلایه می‌کنند درحالیکه خبر دارند اولین پرداختی صندوق بیمه بیکاری تازه سه روز پیش توسط سازمان برنامه و بودجه به مبلغ 500 میلیارد تومان انجام شده، بدیهی است که صندوق برای پرداخت باید اول بودجه داشته باشد!

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها