4/16/2021
جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
امتحانات پایه نهم و دوازدهم قطعا حضوری است
محسن حاجی‌میرزایی میرزایی وزیر آموزش و پرورش:

امتحانات پایه نهم و دوازدهم قطعا حضوری است

محسن حاجی‌میرزایی با اشاره تعطیلی مدارس در ایام کرونا، اظهار کرد: آموزش‌های دانش‌آموزان از همان روزهای اول تعطیلی مدارس با آموزش تلویزیونی و سپس آموزش مجازی آغاز شد‌‌.

اعتمادآنلاین| نشست خبری محسن حاجی‌میرزایی میرزایی وزیر آموزش و پرورش امروز برگزار شد؛ این نشست در حالی برگزار شد که امروز، دومین روز بازگشایی یک‌ماهه مدارس است.

 

حاجی‌میرزایی با اشاره به تعطیلی مدارس در ایام کرونا، اظهار کرد: آموزش‌های دانش‌آموزان از همان روزهای اول تعطیلی مدارس با آموزش تلویزیونی و سپس آموزش مجازی آغاز شد‌‌.

 

وی ادامه داد: تا پایان اردیبهشت تمام محتوای آموزشی ارائه می‌شود و با استقبال خوبی از سوی دانش‌آموزان مواجه بوده است به طوری که بیش از 27 میلیون بار محتوای این دروس دانلود شده است.

 

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: با توجه به اینکه آموزش‌های تلویزیونی یک‌سویه است و نیاز به ارتباط تعاملی داریم، بر این اساس شبکه شاد ایجاد شد که تاکنون 12.5 میلیون دانش‌آموز، 98 درصد مدیران و بیش از 82 درصد معلمان در آن عضو شده‌اند.

 

وی به بازگشایی یک‌ماهه مدارس گفت: براساس گزارشی که داشتیم دیروز بین 95 تا 100 درصد معلمان در مدارس حضور داشتند و بین 10 تا 15 درصد دانش‌آموزان به مدارس رفتند.

 

وی در خصوص گلایه خانواده دانش‌آموزان پایه مهمی گفت: امتحانات پایه نهم به جهت اینکه این دانش‌آموزان در سال‌جاری هدایت تحصیلی دارند حضوری است و امتحانات نهایی نیز حضوری برگزار می‌شود.

 

وی درباره عدم صدور احکام ترمیم رتبه‌بندی معلمان، اظهار کرد: این موضوع نیاز به مصوبه دولت دارد که در انتظار تصویب و ابلاغ این مصوبه داریم.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها