4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
چین تحریم‌های ترامپ درباره هنگ کنگ را محکوم کرد

چین تحریم‌های ترامپ درباره هنگ کنگ را محکوم کرد

دولت چین به تحریم‌های دونالد ترامپ واکنش نشان داد و هشدار داد که تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه هنگ کنگ برخلاف قوانین سازمان تجارت جهانی است.

اعتمادآنلاین| دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، 30 مه پایان امتیازات ویژه اعطا شده به هنگ کنگ درچارچوب روابط ویژه با آمریکا را اعلام کرد، چراکه از نظر وی این امتیازات تحت تأثیر قانون امنیت ملی قرار گرفته بودند که پکن در منطقه خودمختار خود اجرا کرده است.

 

گائو فنگ، سخنگوی وزارت تجارت چین، اظهار کرد که وضعیت تجارت جداگانه هنگ کنگ توسط تمامی کشورهای عضو سازمان تجارت جهانی مورد قبول است و تنها به آمریکا بستگی ندارد.

 

وی هشدار داد که اگر آمریکا اصول اساسی روابط بین‌المللی را نادیده می‌گیرد و اقدامات یک جانبه براساس قوانین ملی خود اتخاذ می‌کند، این مساله نقض قوانین سازمان تجارت جهانی محسوب می‌شود و به نفع آن‌ها نخواهد بود.

 

سخنگوی وزارت تجارت چین اطمینان داد که قانون امنیت ملی که پکن قصد دارد در هنگ کنگ اجرا کند بر خودمختاری این منطقه تأثیری نخواهد گذاشت و به منافع مشروع سرمایه‌گذاران خارجی آسیبی نمی‌رساند.

 

دونالد ترامپ بدون دادن جزئیاتی از لغو امتیازات تجاری هنگ کنگ در آمریکا تنها گفت: این تصمیم بر کلیه توافقاتی که با هنگ کنگ داریم تأثیر خواهد گذاشت.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها