4/16/2021
جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
مجلس یازدهم بسته جامع فضای مجازی را تدوین می‌کند

مجلس یازدهم بسته جامع فضای مجازی را تدوین می‌کند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مقرر شد طی جلسات آینده از دیگر مسؤولان و کارشناسان برای ارائه گزارش دعوت به عمل آید و نهایتا بسته جامعی در ارتباط با رفع مشکلات حوزه فضای مجازی چه در حوزه تقنین و چه در حوزه نظارت تدوین و با قید فوریت در دستورکار قرار گیرد.

اعتمادآنلاین| حجت‌الاسلام مجید نصیرایی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در ارتباط با فضای مجازی این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: در این جلسه افراد فعال در حوزه فضای مجازی و همچنین مسؤولان مربوطه در این حوزه گزارشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در حوزه محتوایی و فنی به اعضای کمیسیون ارائه کردند که گزارشات حاکی از وجود مشکلات جدی در هر دو بخش بود.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: واقعیت امر این است که با وجود این که قانون مسؤولیت وزارت ارتباطات و وزارت ارشاد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مدیریت محتوایی فضای مجازی و مدیریت وزارت ارتباطات در بخش فنی فضای مجازی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشخص کرده، شاهد کوتاهی‌های جدی این دو وزارتخانه در انجام وظایفاشن در این حوزه هستیم.

 

نصیرایی خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد طی جلسات آینده از دیگر مسؤولان و کارشناسان برای ارائه گزارش دعوت به عمل آید و نهایتا بسته جامعی در ارتباط با رفع مشکلات حوزه فضای مجازی چه در حوزه تقنین و چه در حوزه نظارت تدوین و با قید فوریت در دستورکار قرار گیرد.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها