4/16/2021
جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
گردونه مجلس یازدهم این بار به جهانگیری افتاد/ 36 نماینده از معاون اول رئیس‌جمهور شکایت کردند

گردونه مجلس یازدهم این بار به جهانگیری افتاد/ 36 نماینده از معاون اول رئیس‌جمهور شکایت کردند

نماینده تهران در مجلس از شکایت 36 نماینده از معاون اول رئیس‌جمهور بابت انتقال شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت و نقض قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی خبر داد.

اعتمادآنلاین| نماینده تهران در مجلس از شکایت 36 نماینده از معاون اول رئیس‌جمهور بابت انتقال شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت و نقض قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی خبر داد.

 

روح‌الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره شکایت نمایندگان از قانون‌شکنی جهانگیری و اعمال ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: اگر اعمال ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی به تصویب نمایندگان برسد قطعا موضوع شکایت از معاون اول رئیس‌جمهور را از قوه قضائیه پیگیری خواهیم کرد. 

 

وی افزود: نقض قانونی که دولت انجام داده برای نمایندگان مجلس پذیرفتنی نیست، چراکه قوه مجریه با الحاق شرکت بازرگانی دولتی از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی را نقض کرده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: هدف از تصویب قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی آن بود که این وزارتخانه متولی تولید و بازرگانی اقلام کشاورزی بوده و همه اختیارات در این وزارتخانه متمرکز باشد که اتفاقا این کار در طول سال‌های اخیر منجر به خودکفایی محصولات کشاورزی و بهبود تراز تجاری شده بود. 

 

ایزدخواه خاطرنشان کرد: زمانی که شرکت بازرگانی دولتی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی بود عملکرد بسیار خوبی داشت و ما موفقیت‌های زیادی در خودکفایی گندم شاهد بودیم ودلیلی نداشت این قانون از سوی دولت نقض شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: ظرف مدت 2 ساعتی که موضوع اعمال ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس نسبت به معاون اول رئیس‌جمهور در سامانه مجلس شورای اسلامی بارگذاری شده بود 36 نماینده به آن رای دادند که اگر این موضوع را به هیأت رئیسه ارجاع نمی‌دانم قطعا امضاها چندین برابر امضاهای فعلی بود. 

 

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه موضوع شکایت نمایندگان از قانون‌شکنی جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و اعمال ماده 234 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس هم اکنون در اختیار هیات‌رئیسه است و منتظر در دستور کار قرار گرفتن این موضوع هستیم.

 

ایزدخواه گفت:‌ اگر نماینده‌ای با این موضوع موافق است می‌تواند به هیات‌رئیسه مراجعه کرده و این درخواست را امضا کند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها