10/17/2021
یکشنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰
سرقت 130 هزار دلاری از یک صرافی

سرقت 130 هزار دلاری از یک صرافی

رییس پلیس آگاهی تهران از دستگیری 3 سارق مسلح که از یک صرافی 130 هزار دلار سرقت کرده بودند، خبر داد و گفت: متهمان خود را به مال باخته مأمور معرفی و اموالش را سرقت کرده بودند.

اعتمادآنلاین| سردار علیرضا از دستگیری 3 سارق مسلح که از یک صرافی 130 هزار دلار سرقت کرده بودند، خبر داد و در این باره گفت: در اواخر تیرماه امسال مردی 30 ساله با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران از وقوع سرقت مسلحانه 130 هزار دلاری در محدوده "مرزداران" توسط 3 مرد ناشناس که خود را مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی کرده بودند، اعلام شکایت کرد.

 

وی بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت مسلحانه با غصب عناوین دولتی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 27 تهران به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

 

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: شاکی با حضور در اداره یکم به کارآگاهان اظهارکرد، ساعت2 بعد از ظهر 14 تیر ماه در حال انتقال 130 هزار دلار به صرافی واقع در محدوده "مرزداران" به صورت پیاده بودم که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو 405 با پلاک سبز نظامی به همراه 2 سرنشین و یک دستگاه موتورسیکلت طرح تریل تک نفره مسیر تردد مرا بستند.

 

سردار لطفی ابراز داشت: شاکی ادامه داد، این افراد که لباس شخصی به تن داشتند و با نشان دادن کلت کمری، دستبند، بی سیم و کارت شناسایی سبز رنگ گفتند، از مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی هستیم و شما باید با ما بیایی و مرا سریع سوار خودرویشان کردند. پس از بازرسی بدنی و سرقت دلارها مرا در همان محدوده پیاده کرده و متواری شدند.

 

این مقام ارشد انتظامی پایتخت افزود: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شدند و با انجام تحقیقات پلیسی، به سرنخی از حضور یکی از مجرمان به هویت فرشاد 45 ساله ساکن محدوده آزادی دست یافتند.

 

لطفی در ادامه با اشاره به اینکه سایر اعضای این باند نیز شناسایی شدند، بیان کرد: پس از هماهنگی قضائی 30 تیرماه سال جاری کارآگاهان در چندین عملیات پلیسی هم زمان موفق به شناسایی و دستگیری تمامی اعضای این باند شدند.

 

این مقام پلیسی ابراز داشت: "فرشاد" در تحقیقات مقدماتی گفت که وی به اتفاق 2 تن از دوستانش به نام‌های "رسول و سعید" سرقت مسلحانه از شاکی را انجام داده و "رسول" نقشه سرقت را طراحی کرده است.

 

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: "رسول" در خصوص نحوه سرقت اعتراف کرده وی در حدود 3 سال پیش در یک صرافی واقع در بازار مشغول به کار بوده و از آنجایی که نسبت به شاکی شناخت داشته نقشه سرقت را طراحی و با تهیه تجهیزات قلابی پلیسی و جعل پلاک یکی از ارگان‌های نظامی نقشه خود را عملی کرده و در روز سرقت نیز وی و "فرشاد" با خودروی پژو405 و "سعید" نیز با موتورسیکلت به عنوان اسکورت شاکی را چند ساعت تعقیب و در یک فرصت مناسب در محدوده غرب تهران خود را مأموران مبارزه با مفاسد اقتصادی معرفی و پس از سرقت دلارها بلافاصله گریختند.

 

وی تصریح کرد: سارق جوان در ادامه گفته وی برای اینکه آب‌ها از آسیاب بیفتد دلارها را در یکی از استان‌های همجوار تهران مخفی کرده تا در فرصت مناسبی بین خودشان تقسیم کنند، اما در دام پلیس گرفتار شدند.

 

رئیس پلیس آگاهی تهران با اعلام اینکه کارآگاهان در بررسی سوابق کیفری "رسول" دریافتند که وی در چند سال اخیر دارای سوابق متعدد در زمینه سرقت با جعل عناوین دولتی است، گفت: با عنایت به زحمات بی وقفه همکارانم در اداره یکم و دستگیری ظرف کمتر از 48 ساعته تمامی اعضای این باند سرقت، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس دادسرای جنایی تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف دلارهای مسروقه و سایر جرایم، در اختیار کارآگاهان اداره یکم هستند.

 

منبع: میزان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها