6/23/2021
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
دفاع تمام‌قد «طلایی» از حضور یک نظامی‌ در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400

دفاع تمام‌قد «طلایی» از حضور یک نظامی‌ در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400

یک سردار پیشین سپاه می‌گوید: ما نمی‌توانیم تفکیکی بین یک اقتصاددان و یک فرد نظامی قائل شویم، کسانی که قابلیت، کارامدی و توان مدیریتی، تفکر جهادی دارند، می‌توانند در انتخابات حاضر شوند حالا از هر گروهی می‌خواهند باشند.

اعتمادآنلاین| تا سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری چند ماه فاصله داریم. برخی می‌گویند رئیس‌جمهور آینده باید یک سیاستمدار باشد اما در مقابل این نظر برخی می‌گویند، رئیس جمهور آینده باید اقتصاددان و یا یک نظامی باشد.

 

مرتضی طلایی، سردار پیشین سپاه پاسداران، درباره این موضوع که چه کسی باید در انتخابات 1400 به عنوان کاندیدا حاضر شود؟ گفت: به نظر من فردی که در انتخابات 1400 حضور می‌یابد باید مدیر باشد. ریاست جمهوری نقش چندوجهی دارد، در همه‌ حوزه‌ها کار دولت تخصصی است بنابراین رئیس‌جمهور باید نقش مدیریتی داشته باشد که بتواند مدیران شایسته و لایق را در حوزه‌های تخصصی به کار بگیرد.

 

سردار طلایی با تاکید بر کارآمدی فردی که در انتخابات کاندیدا می‌شود، توضیح داد: ما نمی‌توانیم تفکیکی بین یک اقتصاددان و یک فرد نظامی قائل شویم، کسانی که قابلیت، کارآمدی و توان مدیریتی، تفکر جهادی دارند، می‌توانند در انتخابات حاضر شوند حالا از هر گروهی می‌خواهند باشند مهم پایبندی به اصول، قانون اساسی، ولایت، ملت و کشور است. 

 

او در خصوص حضور نظامیان در سیاست اظهار کرد: ما پاسدار هستیم، امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، این جایگاه و کارکرد پاسداران است. پاسداران هر روزی و در هر عرصه‌ای که کشور نیاز داشته باشد باید آماده‌ جانفشانی و فداکاری باشند. فرق نمی‌کند سیاست باشد یا اقتصاد.

 

منبع: برنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها