6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
زمین‌لرزه دامغان خسارتی نداشت
فرماندار دامغان:

زمین‌لرزه دامغان خسارتی نداشت

فرماندار دامغان گفت: وقوع زمین لرزه 4.3 ریشتری، شامگاه شنبه هشتم شهریورماه در این شهرستان، هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی در بر نداشت.

اعتمادآنلاین| فرماندار دامغان گفت: وقوع زمین لرزه 4.3 ریشتری، شامگاه شنبه هشتم شهریورماه در این شهرستان، هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی در بر نداشت.

 

علی‌اصغر مجد افزود: تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر خسارت‌های مالی و جانی ناشی از وقوع زلزله در شهرستان دامغان، گزارش نشده است.

 

وی ادامه داد: نیروهای ستاد مدیریت بحران و کلیه عوامل امداد و نجات و مسئولان منطقه در حالت آماده‌باش کامل هستند.

 

مجد تصریح کرد: بررسی روستاهای اطراف دامغان با هماهنگی بخشداری و دهیاری‌ها همچنان ادامه دارد ولی طبق گزارش‌های رسیده، زمین لرزه در این مناطق خسارتی نداشته است.

 

وی از مردم خواست با توجه به بروز این زمین زلزله، ضمن حفظ آرامش، از آمادگی لازم برای مواجهه با پس‌لرزه‌های احتمالی برخوردار باشند.

 

فرماندار دامغان گفت: زلزله ثبت شده در ساعت 23 و 31 دقیقه و 1 ثانیه به بزرگی 4.3 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین بود.

 

بخشدار مرکزی دامغان نیز بیان کرد: در پی تماس تلفنی با دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، خوشبختانه هیچ خسارتی مشاهده و گزارش نشده است.

 

ابوالحسن ایمانی تصریح کرد: شدت زمین لرزه در روستای آستانه و شهر کلاته رودبار بیش از مناطق دیگر احساس شد.

 

وی اظهار داشت: بررسی‌های لازم مبنی بر احتمال خسارت‌های مالی جزیی در شهرستان دامغان به ویژه مناطق شمالی توسط این بخشداری،شهرداران،دهیاران و شوراهای اسلامی انجام و گزارش کامل و جامع اعلام خواهد شد.

 

گزارش مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران حاکیست این زلزله به طول جغرافیایی 54.27، عرض جغرافیایی 36.18 و در عمق 10 کیلومتری و در 6 کیلومتری دامغان (سمنان)، 27 کیلومتری دیباج (سمنان) و 47 کیلومتری مجن (سمنان) رخ داد. 

شهرستان دامغان در فاصله 115 کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها