11/25/2020
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
جزئیات وام‌های اعطایی به بازنشستگان کشوری اعلام شد

جزئیات وام‌های اعطایی به بازنشستگان کشوری اعلام شد

افتخاری درباره جزئیات انواع وام‌های اعطایی صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان، توضیحاتی داد. 

اعتمادآنلاین| رئیس صندوق بازنشستگی کشوری درباره انواع وام‌هایی اعطایی به بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: یک وام ضروری به بازنشستگان کشوری داده می‌شود که از امسال مبلغ آن 10 میلیون تومان شده است درحالی که سال گذشته این رقم 7 میلیون تومان بود.وی با اشاره به اینکه وام ضروری به صورت ماهانه پرداخت می‌شود و هر ماه نزدیک به 28 هزار نفر این وام را دریافت می‌کنند، گفت: در واقع در سال بیش از 350 هزار نفر از بازنشستگان کشوری وام ضروری را دریافت می‌کنند.

 

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری درباره اعطای وام ازدواج به فرزندان بازنشسته، تصریح کرد: یک وام ازدواج برای فرزندان بازنشستگان کشوری در نظر گرفته‌ایم که در سال‌های گذشته این وام یک بار پرداخت شده بود، اما از امسال به صورت منظم برای بازنشستگان پرداخت می‌شود. هر 3 ماه یکبار و به صورت فصلی به هزار نفر از بازنشستگان کشوری که فرزندانشان در شرف ازدواج هستند به قید قرعه پرداخت می‌شود.

 

افتخاری درباره اعطای وام برای خرید سهام، بیان کرد: یک وام هم برای خرید سبدهای سرمایه‌گذاری به بازنشستگان داده می‌شود مانند خرید سهام از صندوق دارایکم یا خرید سهام از صندوق ثروت که مرتبط با صندوق بازنشستگی کشوری بود، داده شده است که مبلغ این وام یک میلیون تومان است.وی با اشاره به اینکه با دریافت این وام بازنشستگان می‌توانند واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری را خریداری کنند تا از این سرمایه‌گذاری بهره‌مند شوند، افزود: بازپرداخت این وام یک ساله است.

 

رئیس صندوق بازنشستگی کشوری درباره اعطای وام برای خرید کالاهای ضروری، خاطرنشان کرد: یک وام 3 میلیون و 600 هزار تومانی برای خرید کالاهای ضروری به صورت یک میلیون و 200 هزار تومان به بازنشستگان در قالب طرح یاری پرداخت شده است که می‌توانند از فروشگاه رفاه کالاهای مورد نیاز خود را با این یک میلیون و 200 هزار تومان خریداری کنند.

 

منبع: صداوسیما

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها