4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات 1400 هم برنامه‌ریزی می‌کند؟

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای انتخابات 1400 هم برنامه‌ریزی می‌کند؟

سخنگوی چبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: قطعا باید مکانیزمی متناسب با انتخابات ریاست جمهوری تعریف شود چون خیلی فاکتورها همچون ساختار و نحوه جمع‌آوری آرا برای نامزد مطلوب نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی فرق می‌کند.

اعتمادآنلاین| کمال‌الدین سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره قطعی شدن ادامه فعالیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 به نامه نیوز گفت: ساختار مکانیزم قبلی برای انتخاب 290 نماینده مجلس شورای اسلامی بود، قطعا سازوکار انتخابات ریاست جمهوری فرق می کند چون قرار است یک نفر انتخاب شود.

 

وی با بیان اینکه ایده آل اصولگرایی رسیدن به یک نامزد است، افزود: قطعا باید مکانیزمی متناسب با انتخابات ریاست جمهوری تعریف شود چون خیلی فاکتورها همچون ساختار و نحوه جمع آوری آرا برای نامزد مطلوب نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی فرق می کند.

 
سخنگوی جبهه پیروان خط امام  رهبری اظهار کرد: ما اعتقاد داریم نخست افراد باید کاندیداتوری خود را اعلام کنند، بعد که شورای نگهبان نظر داد، افرادی که می مانند روی کارآمدی و کارنامه عملکردی شان کار خواهیم کرد، در نهایت تصمیم می گیریم که از چه نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه باید ساختار جدیدی برای انتخابات ریاست جمهوری تعریف شود، ادامه داد: ماهیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب جدا از انتخابات ریاست جمهوری است بنابراین می طلبد اصولگرایان اعم از جبهه پیروان و سایر مجموعه ها سازوکار جدیدی را برای انتخابات ریاست جمهوری داشته باشند.

 

سجادی در پاسخ به این سئوال که اگر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بخواهد برای ریاست جمهوری نیز فعال شود، جبهه پیروان خط امام و رهبری راه خودش را خواهد رفت؟ گفت: تا الان چیزی نشنیدیم آن سازوکار چه نوع دخالتی در انتخابات 1400 دارد ولی جبهه پیروان هنوز وارد مباحث انتخابات ریاست جمهوری نشده تا تصمیم بگیرد از چه نوع سازوکاری تبعیت و حمایت می کند. ما.

 

این فعال سیاسی اصولگرا درباره طرفدار وحدت اصولگرایان هستیم، درباره ریاست جمهوری هم معتقدیم یک کاندیدا باید باشد، درباره احتمال کاندیداتوری یک عضو جامعه روحانیت در انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: درباره شخص خاص ما نظری نداریم. جامعه روحانیت به عنوان یکی از گروه های مرجع جبهه پیروان خط امام و رهبری از شأن جایگاه خاصی برخوردار است. حتما نظرات جامعه روحانیت برای ما ارزش و اعتبار خاصی دارد.

 

از فعالیت‌های پشت پرده خبر ندارم

 

محمدتقی رهبر، عضو جامعه روحانیت مبارز درباره مکانیزم نهایی شده اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین ایام عزاداری های محرم در جلسات حضور نداشتم بنابراین از فعالیت های پشت پرده خبر ندارم اما در کل معتقدم نمی توانیم به زور تبلیغات یک نفر را رئیس‌جمهور کنیم، اگر سلایق اصولگرایی روی حمایت از نامزدی با تجربه، کاردان و مقبول و محبوب بین آحاد جامعه وحدت و انسجام داشته باشند می توانند موفق شوند.

 

منبع: نامه‌نیوز

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها