12/7/2021
سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
باید همراه قافله علمی دنیا حرکت کنیم
مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی:

باید همراه قافله علمی دنیا حرکت کنیم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید همراه قافله علمی دنیا حرکت نماییم و درعین‌حال در شرایط سختی که پیش می‌آید نیز زندگی جدید را تمرین کنیم.

اعتمادآنلاین| رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که قطار علم و دانش، نوآوری و خلاقیت، صنعت و تکنولوژی در دنیا به‌سرعت پیش می‌رود، کشور ما نیز نباید از این قافله عقب بماند و هیچ‌چیز مانع پیشرفت علمی آن نشود.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنوری روز شنبه (15 شهریورماه) در آیین آغاز سال تحصیلی 1400 - 1399 در دبیرستان شاهد نمازیخواه قم اظهار داشت: باید همراه قافله علمی دنیا حرکت نماییم و درعین‌حال در شرایط سختی که پیش می‌آید نیز زندگی جدید را تمرین کنیم.

 

وی با اشاره به شیوع کرونا افزود: در این شرایط سخت نمی‌توان زندگی اجتماعی را تعطیل نمود و باید راه‌حلی برای آن اندیشید.

 

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در سال تحصیلی جدید یکی از عرصه‌های تعلیم و علم، تمرین سبک زندگی جدید در عرصه‌های مختلف فردی و اجتماعی و محیط کار و تحصیل است، افزود: یقیناً تجربه‌های جدیدی را کسب می‌کنیم که نباید سلامت را دست‌کم بگیریم، چراکه تنها یک مساله فردی نیست و به همه جامعه مرتبط می‌باشد.

 

ذوالنوری خاطرنشان کرد: در موضوع کرونا گروه‌های جهادی اعم از طلبه‌ها، دانشجوها و قشرهای مختلف به کمک کادر پزشکی و درمانی و مجاهدان عرصه سلامت شتافتند که قابل قدردانی است.

 

وی اذعان داشت: ولی اگر کسی بخواهد از روی خودنمایی و نشان دادن عدم ترس خود از این بیماری، معیارهای سلامت و پروتکل‌ها را رعایت نکند، این اقدام نه‌تنها شجاعت نیست بلکه جهالت و خیانت محض است، چون اگر کسی مبتلا شد ناقل است و زندگی دیگران را نیز به خطر می‌اندازد.

 

وی گفت: ازاین‌رو در موضوع کرونا شجاعت و شهامت در تحمل سختی‌ها و رعایت بهداشت فردی و جمعی نمود عینی پیدا می‌کند.

 

ذوالنوری بابیان اینکه در چنین اوضاعی، مجاهدت‌های ما شیوه‌های مختلفی پیدا می‌کند و در هر عرصه‌ای باید آن عملی که منفعت بیشتری برای جامعه دارد را انجام دهیم گفت: در سال تحصیلی جدید دانش آموزان به‌عنوان قشری که چرخ هدایت کشور به دست پرتوان آن‌ها به حرکت درمی‌آید در عرصه رعایت بهداشت فردی و جمعی و مقابله با این ویروس منحوس و جلوگیری از انتشار آن نقش مهمی دارند.

 

وی تصریح کرد: جهادی که دانش‌آموزان ازاین‌ پس انجام می‌دهند ازآنچه تاکنون انجام می‌دادند سخت‌تر است و باید در هر دو جبهه مقابله با کرونا و همچنین تحصیل علم و دانش حضور فعالی پیدا کنند.

 

ذوالنوری با یادآوری فداکاری‌ها و ایثارگری‌های دانش‌آموزان کشور در هشت سال جنگ تحمیلی گفت: نسل جدید که رهروان نسل قبل هستند همانند آن‌ها هر مشکلی را پشت سر گذاشته و مراحل پیشرفت و تکامل را با تلاش و همت طی می‌کنند.

 

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: عشق، ایمان و ولایتمداری از عوامل مهم و تاثیرگذار در حفظ و ثبات کشور بوده و دشمن به‌واسطه وجود این سه عامل هیچ غلطی نخواهد کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور دانش‌آموزان در مدارس و محیط‌های آموزشی را مایه طراوت و سرزندگی خانواده‌ها و محیط‌های اجتماعی توصیف کرد و افزود: در مدتی که مدارس به دلیل شیوع کرونا تعطیل بود، گَرد غم بر خیابان‌های شهر پاشیده شده بود، ولی از امروز شورونشاط دانش‌آموزان بار دیگر شادابی را به جامعه بازگردانده است.

 

آیین نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی 1400 - 1399 امروز با حضور بهرام سرمست استاندار قم در دبیرستان شاهد نمازیخواه این استان برگزار شد.

 

در سال تحصیلی جدید تعداد دانش‌آموزان با افزایش هشت درصدی نسبت به سال تحصیلی گذشته به حدود 270 هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است، 670 فضای فیزیکی و پنج هزار و 800 کلاس درس آماده‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک هزار و 300 واحد است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها