6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
هیچ‌کدام از شعب رای‌گیری که در انتخابات قبلی وجود داشتند، حذف نشدند
موسوی، دبیر ستاد انتخابات کشور:

هیچ‌کدام از شعب رای‌گیری که در انتخابات قبلی وجود داشتند، حذف نشدند

دبیر ستاد انتخابات کشور درخصوص تعداد شعب رای‌گیری گفت: در این مرحله هیچ‌کدام از شعب رای‌گیری که در انتخابات اسفندماه وجود داشتند، حذف نشده‌اند و همچنان مردم در شهر‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود، می‌توانند برای رای دادن در مرحله دوم نیز از همان شعب استفاده کنند.

اعتمادآنلاین| سیداسماعیل موسوی، دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: در این مرحله هیچ‌کدام از شعب رای‌گیری که در انتخابات اسفندماه وجود داشتند، حذف نشده‌اند و همچنان مردم در شهر‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود، می‌توانند برای رای دادن در مرحله دوم نیز از همان شعب استفاده کنند.

 

دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در روز جمعه مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد، گفت: اسفند سال گذشته انتخابات سراسری در 208 حوزه انتخابیه برای رای به 290 نماینده مجلس برگزار شد. در آن مقطع در 11 حوزه انتخابیه هیچ‌کدام از نامزد‌ها موفق نشدند حد نصاب ورود به مجلس را به دست بیاورند.

 

وی اظهار کرد: در این مرحله همه نامزد‌ها حضور ندارند، بلکه دو نفر از کسانی که بیشترین رای را کسب کرده بودند در انتخابات شرکت می‌کنند؛ بنابراین در مرحله دوم 11 حوزه انتخابیه و 22 نامزد داریم و در این مرحله کسی که بیشترین رای را به دست بیاورد، وارد مجلس می‌شود و حد نصاب مشخصی در قانون برای این مرحله پیش‌بینی نشده است.

 

سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور از تدابیر لازم برای برگزاری این انتخابات گفت و بیان کرد: قرار بود 29 فروردین این انتخابات برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، به شهریور موکول شد و وزارت کشور آمادگی لازم را از مدت‌ها پیش آماده کرده است تا انتخابات برگزار شود.

 

وی تصریح کرد: به دلیل وجود کرونا، در انتخابات پیش رو شیوه‌نامه‌های بهداشتی را برای مردم و عوامل انتخابات با همکاری وزارت بهداشت و شورای نگهبان پیش‌بینی کرده‌ایم. براساس این شیوه‌نامه‌ها همه عوامل اجرایی انتخابات موظف شده‌اند از اقلام بهداشتی استفاده کنند و تمام شعبه‌ها نیز باید ضدعفونی شوند. سعی کرده‌ایم با خط کشی ورودی هر شعبه، فاصله دو متر را برای هر رای‌دهنده پیش‌بینی کنیم.

 

موسوی درخصوص تعداد شعب رای‌گیری اظهار کرد: در این مرحله هیچ‌کدام از شعب رای‌گیری که در انتخابات اسفندماه وجود داشتند، حذف نشده‌اند و همچنان مردم در شهر‌هایی که انتخابات برگزار می‌شود، می‌توانند برای رای دادن در مرحله دوم نیز از همان شعب استفاده کنند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها