1/17/2021
یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹
هیچ‌گونه ادوات نظامی یا موشک در منطقه وجود نداشته است
گزارش اف‌بی‌آی از انفجار بندر بیروت:

هیچ‌گونه ادوات نظامی یا موشک در منطقه وجود نداشته است

در گزارش اف‌بی‌آی همچنین آمده است: لاشه‌های آهن و باقی‌مانده‌های انفجار ناشی از تاسیسات و پایه‌های فلزی بوده است و عملا تایید شده که هیچ‌گونه ادوات نظامی یا موشک در منطقه وجود نداشته است.

اعتمادآنلاین| براساس اعلام منابع غیررسمی در لبنان، اف‌بی‌آی در گزارشی که تحویل طرف‌های لبنانی شد، تاکید کرده که انفجار بیروت نتیجه اهمال و سهل‌انگاری بوده است.

 

منابع غیررسمی در لبنان اعلام کردند، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در گزارشی که به طرف‌های لبنانی ارائه کرده، انفجار بیروت را نتیجه اهمال و سهل‌انگاری دانست.

 

در گزارش اف‌بی‌آی همچنین آمده است: به دلیل جوشکاری در نزدیکی انبار شماره 12 و شعله‌ور شدن آتش در مواد آتش‌زا و سپس باز کردن درب انبار شماره 12 و انتقال سریع آتش به داخل، این انبار مثل یک چاشنی انفجاری برای نیترات آمونیوم عمل کرده است.

 

در این گزار ش آمده است: سیلوهای گندم مستقر در بندر و فضای ساحلی هم باعث شد که از فاجعه بزرگتر جلوگیری شود. براساس گزارش اف‌بی‌آی، شعاع انفجار به 8 کیلومتر به داخل بیروت نفوذ کرده است.

 

در این گزارش تاکید شده است که لاشه‌های آهن و باقی‌مانده‌های انفجار ناشی از تاسیسات و پایه‌های فلزی بوده است و عملا تایید شده که هیچگونه ادوات نظامی یا موشک در منطقه وجود نداشته است.

 

گزارش اف‌بی‌آی درباره اینکه آیا 2750 کیلوگرم نیترات آمونیوم منفجر شده یا نه سکوت کرده، اما تاکید دارد که این مواد ذخیره شده می‌توانسته چنین انفجاری را موجب شود و بخشی از نیترات آمونیوم در هوا تبخیر شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها