2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
افزایش تراز دریاچه ارومیه، بیشتر از حد انتظار

افزایش تراز دریاچه ارومیه، بیشتر از حد انتظار

عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: میزان آب دریاچه ارومیه امسال یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب بیشتر از میزان پیش‌بینی شده است.

اعتمادآنلاین| عیسی کلانتری روز سه‌شنبه در بدو ورود به ارومیه گفت: وضعیت دریاچه امسال مطلوب و امیدوار کننده است و با پایان طرح های مصوب و اجرایی ستاداحیا شاهد افزایش روز افزون این پیشرفت ها خواهیم بود.

 

وی و نمایندگان دو استان آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی امروز جهت بازدید از روند طرح های در حال اجرا و مصوب ستاداحیای دریاچه ارومیه در شهرستان ارومیه و پیرانشهر در این استان حضور یافته اند.

 

بازدید از سد کانی سیب در 16 کیلومتری جنوب شهر پیرانشهر، کارگاه سد کانی سیب، ارایه گزارش مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و مجری طرح آب زاب به دریاچه ارومیه، ورود به داخل تونل تا کیلومتر 12.50جهت بازدید عینی از حفاری مکانیزه، بازدید از اقدامات مونتاژ دستگاه خروجی، بازدید از پرتال خروجی در محل جایگاه و کانال خروجی در محل سازه شوت، بازدید از رشکان ارومیه و جزایر موجود و مصاحبه خبری از برنامه های روز اول این سفر است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در روز دوم بازدید از مجتمع راکد تفریحی و توریستی چیچست ارومیه در منطقه کشتیبان و گفت و گو در زمینه ظرفیت های گردشگری منطقه، بازدید از پل شهید کلانتری، بازدید ازتپه ماسه های بادی منطقه جبل ارومیه و بادشکن های آن در دستور کار مسوولان است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها