6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
شهید محسوب شدن جهادگران در ستاد کل نیروهای مسلح تصویب شده است
سردار زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی:

شهید محسوب شدن جهادگران در ستاد کل نیروهای مسلح تصویب شده است

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: بحث حقوقی حرکت‌های جهادی و گروه‌های جهادی و همچنین بحث شهید محسوب شدن جهادگرانی که در حین خدمات‌رسانی جان خود را از دست داده‌اند، در ستاد کل نیرو‌های مسلح تصویب شده است.

اعتمادآنلاین| رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: بحث شهید محسوب شدن جهادگرانی که در حین خدمات‌رسانی جان خود را از دست داده‌اند، در ستاد کل نیروهای مسلح تصویب شده است.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی در نشست دبیران مجامع جهادی استان‌ها، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جهادی گفت: برخی از نیرو‌های جهادی جان خود را در خدمات‌رسانی به مردم از دست داده‌اند، ولی متاسفانه علیرغم مطالباتی که در بخش عمومی و رسانه‌ای اتفاق افتاده، شهید محسوب نشدند.

 

وی ادامه داد: این نوید را بدهم که الحمدالله هم بحث حقوقی حرکت‌های جهادی و گروه‌های جهادی و هم بحث شهید محسوب شدن جهادگرانی که در حین خدمات‌رسانی جان خود را از دست داده‌اند، در ستاد کل نیرو‌های مسلح تصویب شده و از دو کانال به مجلس و از یک کانال هم به دولت رفته و انشالله در هفته‌های آینده ما جلسه‌ای در مجلس داریم که نهایی بشود و امیدواریم که سنگ‌اندازی اتفاق نیفتاد و هم بحث شهدای جهادی و هم بحث ثبت و ضبط فعالیت‌های گروه‌های جهادی به عنوان صیانت در بسیج اتفاق بیفتد.

 

وی افزود: وضعیت کشور الان از تشریفات و تعارفات خارج شده و خیلی از اقدامات مانند پرداختن به مسائلی مانند اقتصاد مقاومتی یک ضرورت و الزام شده است، دشمن نسلی و قشری و جغرافیایی را از انقلاب اسلامی نشانه رفته که دقیقاً نقطه قوت انقلاب است، یعنی مستضعفین، محرومین و پابرهنگان. اینجا دیگری جایی نیست که با هم تعارف و شوخی کنیم.

 

زهرایی با اشاره به لزوم خدمات‌رسانی به محرومان خاطرنشان کرد: مردمی که به هشت سال دفاع مقدس کمک کردند؛ مردمی که در 22 بهمن و 13 آبان شرکت کردند و مردمی که 9 دی را خلق کردند اگر ناراضی شوند؛ آن زمان دیگر شما با یک وطن‌فروش و بی‌دین مواجه نیستید، با یک انقلابی مواجه هستید. پس اینجا پرداختن به مشکلات محرومان یک ضرورت است.

 

زهرایی با بیان اینکه دولت‌ها در کشور ما هنوز اسلامی نشده است، خاطرنشان کرد: هنوز در کشور ما دولت به نفع مردم نیست، پس از دولت‌ها خیلی نمی‌شود انتظار داشت، اینجا وظیفه گروه‌های مردمی مانند بسیج و گروه‌های جهادی است که باید وارد عرصه شوند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی از گروه‌های جهادی به عنوان خط شکنان عرصه‌های خدمات‌رسانی نام برد و گفت: الان وضعیتی است که جهادی‌ها باید نقش خود را ایفا کنند.

 

وی با اشاره به وظایف گروه‌های جهادی تصریح کرد: جهادی‌ها باید به نزدیک شدن رابطه امت و امام کمک کنند. کار نظام اداری تجهیزات و ارتباط محور است، ولی کار جهادی باور محور است، جهادی خط شکن است پس باید جایی ورود کند که کسی نرفته است. البته این کار بار‌ها توسط گروه‌های جهادی انجام شده که تشییع و تدفین فوتی‌های کرونایی یکی از نمونه‌ها است.

 

زهرایی تصریح کرد: جهادی باید خودش را جای مردم بگذارد و حنجره آن‌ها شود و خواسته‌ها و مطالبات مردم را به زبان مسئولین و به زبان نظام اداری ترجمه کند و پیگیر مشکلات مردم شود.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: جریان جهاد کشور از جهاد سازندگی شروع نشده است، شهریور سال 47 زلزله اتفاق افتاد و 5 هزار خانوار دچار مشکل شدند، آن زمان حضرت آقا با مرحوم واعظ طبسی و چند تن از علما و مراجع هماهنگ می‌کنند و چندین اتوبوس طلبه با به همراه حدود 20 کامیون اقلام و کالا‌های مورد نیاز به محل زلزله‌زده می‌روند. ریشه‌های اقتصاد مقاومتی هم همانجا دیده شد و مقام معظم رهبری در آن منطقه اقتصاد مقاومتی را پیاده کردند.

 

منبع: باشکاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها