11/25/2020
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
ماجرای یک‌شبه دکتر و مهندس‌شدن مسئولان چیست؟ + عکس

ماجرای یک‌شبه دکتر و مهندس‌شدن مسئولان چیست؟ + عکس

مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برخی از مسئولان به دفعات و بدون حضور در کلاس و امتحان یک‌شبه دکتر یا مهندس شدند، اعمال کرد.

اعتمادآنلاین| مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برخی از مسوولان به دفعات و بدون حضور در کلاس و امتحان یک شبه دکتر یا مهندس شدند، اعمال کرد.


فریدون جعفری، مدیرکل دفتر بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستیار ویژه وزیر در امور حقوق شهروندی بار دیگر بر موضوع ⁧مدارک جعلی⁩ برخی از مسئولان انتقاد کرد.

 

وی در توئیتی نوشت: زمانی که بحث ثروت‌های بادآورده در کشور داغ بود، اصل ⁧ از کجا آورده‌ای⁩ در ادبیات رسانه‌ها باب شد.

 

وی ادامه داد: هرچند این اصل برخلاف اصل برائت و صحت است، ولی شاید بتوان آن را در مورد ⁧مدارک جعلی⁩ برخی از مسؤولانی که به دفعات و بدون حضور در کلاس و امتحان یک شبه دکتر یا مهندس شدند، اعمال کرد.

 

توییت فریدون جعفری

 

فریدون جعفری چندی پیش در یادداشتی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد به عنوان یکی از اصلی‌ترین مدیران رسیدگی به تخلفات آموزش عالی، موجب شد تا موضوع جعل مدرک به خصوص تخلف بسیاری از مدیران سیاسی در رده‌های مختلف از مقررات آموزشی و کسب مدارک جعلی مجدد به بحث داغ رسانه ای و حتی آموزش عالی تبدیل شد و تایید و تکذیبه‌هایی نیز از سوی مسئولان مختلف در این زمینه بر روی خروجی‌های مختلف رسانه ای قرار گرفت؛ اما به نظر می‌رسد پدیده ناخوشایند جعل مدرک تحصیلی یا تخلف علمی موضوعی نیست که با اتخاذ تصمیمات گذرا و یا حتی اعمال قوانین بدون پشتوانه اجرایی در کشور ما از بین برود. به نظر می‌رسد مسئولان باید علاوه بر اعمال قوانین سخت و پیشگیرانه ضمانت‌های اجرایی قوانین را نیز جدی تر پیگیری کنند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها