11/29/2020
یکشنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۹
استراتژی سه مرحله‌ای پکن برای بازگشت به رشد اقتصادی قبل از کرونا

استراتژی سه مرحله‌ای پکن برای بازگشت به رشد اقتصادی قبل از کرونا

بنا به گزارش وال استریت ژورنال از پکن، مقامات چینی گفتند که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم 4.9 ٪ نسبت به سال قبل افزایش یافته و این اقتصاد چین را به سمت مسیرش قبل از شیوع کرونا پیش می‌برد.

اعتمادآنلاین| بنا به گزارش وال استریت ژورنال از پکن، مقامات چینی روز دوشنبه گفتند که تولید ناخالص داخلی «در سه ماهه سوم 4.9٪ نسبت به سال قبل افزایش یافته و این اقتصاد چین را به سمت مسیرش قبل از شیوع کرونا پیش می‌برد.»
 

اکسیوس نوشت: بنا به گزارش وال استریت ژورنال از پکن، مقامات چینی روز دوشنبه گفتند که تولید ناخالص داخلی «در سه ماهه سوم 4.9 ٪ نسبت به سال قبل افزایش یافته و این اقتصاد چین را به سمت مسیرش قبل از شیوع کرونا پیش می‌برد.»

 

در ادامه این مطلب آمده است: اهمیت این موضوع این است که این آمار نشان می‌دهد یک ابر قدرت اقتصادی پس از شکست ویروس کرونا می‌تواند به سرعت روال سابق برگردد.

 

وال استریت ژورنال می‌نویسد چین تقریباً در سه مرحله اقتصاد خود را احیا کرد.

 

مرحله اول: تعطیل کردن بیشتر فعالیت‌های اقتصادی.

 

مرحله دوم: در ماه آوریل، مقامات دوباره کارخانه‌ها را بازگشایی کردند و اجازه دادند صادرات افزایش یابد.

 

مرحله سوم: سپس، در سه ماهه سوم و تقریباً پیروزی بر همه گیری ویروس، مقامات شروع به تشویق مصرف کنندگان به بیرون رفتن و خرید و استفاده از کیف پول خود کردند.

 

لی یانکیو، ساکن ووهان که در اوایل 30 سالگی است، به نیویورک تایمز گفت: «برای ورود به بسیاری از رستوران‌های ووهان باید در صف ایستاد و برای برخی رستوران‌های ووهان که در اینترنت محبوب هستند، زمان انتظار به دو یا سه ساعت می‌رسد.»

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها