4/22/2021
پنج شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
دموکرات‌ها جلسه انتخاب «ایمی برت» را بایکوت می‌کنند

دموکرات‌ها جلسه انتخاب «ایمی برت» را بایکوت می‌کنند

رئیس اقلیت سنای آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، دموکرات‌ها جلسه رای گیری کمیته قضایی سنا برای انتخاب ایمی کانی برت، کاندیدای سمت دادستان کل از سوی ترامپ را بایکوت می‌کنند.

اعتمادآنلاین| چاک شومر، رئیس اقلیت سنا در توییتی نوشت: دموکرات‌ها جلسه رای گیری غیرقانونی امروز (پنج‌شنبه) در تایید کاندیداتوری ایمی برت به عنوان دادستان کل آمریکا را که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شده، بایکوت می‌کنند. وضعیت سلامت و حقوق مردم در خطر است. اما جمهوری خواهان نشان می‌دهند که فقط نگران قدرت ناقص سیاسی هستند. ما دست از مبارزه بر نمی‌داریم.

 

شومر همچنین در یک بیانیه مجزا گفت کاری می‌کند تا رای گیری سنا در این باره به پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر موکول شود.

 

او ادامه داد: جمهوری خواهان از تمام روش‌های غیرقانونی برای تایید این زن که انتخاب ترامپ برای سمت دادستان کل آمریکاست، استفاده می‌کنند.

 

روز سه شنبه، میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا به خبرنگاران گفت که سنا روز دوشنبه درباره تایید این کاندیدا به عنوان قاضی دیوان عالی رای می‌دهد.

 

اگر ایمی برت تایید شود اکثریت محافظه کار را در دیوان عالی به شش تن در مقابل سه لیبرال افزایش می‌دهد.

 

بر اساس نظرسنجی روز سه شنبه موسسه گالوپ، بیش از نیمی از شرکت کنندگان (51 درصد) از کاندیداتوری برت برای دیوان عالی حمایت کرده‌اند.

 

همچنین حمایت‌های اولیه مردمی از برت بالاتر از دو کاندیداری سمت قاضی دیوان عالی است که ترامپ پیشتر آنها را معرفی کرده بود.

 

دموکرات‌ها به شدت از تمایل ترامپ برای پر کردن خلأ کرسی دیوان عالی درست چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2020 ناراضی هستند و مکررا از وی انتقاد می‌کنند. جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ نیز به سنا تاکید کرده تا کاندیدای ترامپ را برای این پست پیش از انتخابات تایید نکند.

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها