7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
شکایت خانواده مهرداد سپهری به کجا می‌کشد؟

شکایت خانواده مهرداد سپهری به کجا می‌کشد؟

دادستان نظامی خراسان رضوی و فرمانده انتظامی این استان در حالی خبر از شروع تحقیقات جنایی درباره مرگ یک جوان در شهرک حجت مشهد داده‌اند که با وجود انتشار گسترده فیلمی از اقدامات مامور پلیس هیچ یک از این دو مقام، خبری از دستگیری او نداده‌اند. 

اعتمادآنلاین| براساس بررسی‌ها، شنبه سوم آبان 1399 ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که در آن فردی به یک میله در خیابان بسته شده بود و فرد دیگری که به نظر می‌رسید مامور موتورسوار نیروی انتظامی باشد، دستگاه شوکر را به او می‌زد. این فیلم در حالی دست به دست می‌شد که خبرهایی مبنی بر مرگ فرد دستگیر شده که «مهرداد» نام داشته آن هم پیش از رسیدن به بیمارستان نیز شنیده شد. در فیلم مورد نظر که زمان حادثه در آن نامعلوم است، موتوسیکلت پلیس به خوبی مشخص است.


بعدا سایت عصرایران در مطلبی به این موضوع اشاره کرد که حادثه در تاریخ 27 مهر99 روی داده است. 
با این حال و در شرایطی که این فیلم در فاصله 3 تا 4 آبان بین کاربران شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از انجام تحقیقات پیرامون مرگ مردی جوان در شهرک حجت مشهد خبر داد.


براساس خبری که باشگاه خبرنگاران پویا منتشر کرده، سردار محمدکاظم تقوی با اعلام خبر تحقیقات برای پیگیری پرونده مرگ مرد جوان در شهرک حجت مشهد گفته است: در پی ارسال گزارش مرگ مردی جوان و انتشار تصاویری از زمان دستگیری متهم با ادعای مسمومیت بر اثر اسپری فلفل در شبکه‌های معاند به محض دریافت گزارش و قبل از انتشار تصاویر مربوط به این واقعه از رسانه‌ها، دستورات ویژه به رییس بازرسی پلیس استان برای پیگیری سریع پرونده و روشن شدن چرایی و علت آن صادر و تحقیقات با احضار مامور انتظامی آغاز شده است.


فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی همچنین با ابراز تاسف از وقوع این حادثه خاطرنشان کرد: موضوع به صورت ویژه بررسی و نتایج آن متعاقبا اعلام خواهد شد.


در همین حال خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داد که دادستان نظامی ‌خراسان رضوی اعلام کرده، پرونده‌ای در دادسرای نظامی درخصوص مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط ماموران نیروی انتظامی تشکیل شده است.


 مهدی اخلاقی، دادستان نظامی استان در این ارتباط گفت: پرونده‌ای در این ارتباط در دادسرای نظامی خراسان رضوی تشکیل شده و خانواده متوفی نیز شکایت خود را به این دادسرا اعلام کرده‌اند.


معاون دادستان نظامی خراسان رضوی با حضور در پزشکی قانونی پس از کالبدشکافی، دستور نمونه‌برداری از ریه و بررسی تاثیر اسپری بر مرگ متوفی را صادر کرده است.


دادستان نظامی استان خراسان رضوی تصریح کرد: پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای نظامی خراسان رضوی ارجاع و موضوع در 8 بند به ضابطان قضایی ارجاع شده تا در اسرع وقت این واقعه را بررسی و گزارش کنند.


با این حال آنچه دادستان نظامی خراسان رضوی به آن اشاره نکرده این نکته است که آیا در مورد اثر شوکر بر مرگ متوفی هم تحقیقی صورت می‌گیرد یا خیر. 


این در حالی است که تا این لحظه هنوز مشخص نیست این فرد جوان که... نام دارد به چه اتهامی دستگیر شده و در ملاعام از سوی مامور مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. 


در همین حال پایگاه خبری-تحلیلی عصرایران در گزارشی نوشت که پیش از این معاون امنیتی و انتظامی فرماندار مشهد گفته بود: چند روز پیش در جریان یک نزاع خانوادگی در این شهر از پلیس برای خاتمه دادن به این درگیری تقاضای کمک شده که این مداخله به مرگ مردی جوان منجر شده است. این نزاع خانوادگی و درگیری بین مرد جوان و پدر زن او روی داده بود و پس از آن خانواده از پلیس تقاضا کرده بود که برای خاتمه دادن به این درگیری مداخله کند. پس از حضور پلیس در محل، مرد جوان که معتاد به مواد مخدر بوده حین انتقال از محل با پلیس نیز درگیر شد که در ادامه منجر به مرگ او شد.


خبرگزاری فارس با انتشار یک فیلم ، لحظات قبل از دستگیری مهرداد در حالی‌که مزاحمت ایجاد کرده و حالت عادی نداشت را نشان داده است.

 

منبع: اعتماد

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها