11/25/2020
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
جلسه دادرسى الکترونیک برای نخستین‌بار در دادسرای تهران برگزار شد

جلسه دادرسى الکترونیک برای نخستین‌بار در دادسرای تهران برگزار شد

براى نخستین بار جلسه دادرسى الکترونیک به منظور تفهیم اتهام و اخذ آخرین دفاع درخصوص پرونده دو متهم نگهدارى مواد مخدر در شعبه 6 بازپرسى دادسراى عمومى و انقلاب ناحیه 24 تهران ویژه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

اعتمادآنلاین| براى نخستین‌بار جلسه دادرسى الکترونیک به منظور تفهیم اتهام و اخذ آخرین دفاع درخصوص پرونده دو متهم نگهدارى مواد مخدر در دادسراى عمومى و انقلاب ناحیه 24 تهران برگزار شد.

 

براى اولین بار جلسه دادرسى الکترونیک به منظور تفهیم اتهام و اخذ آخرین دفاع در خصوص پرونده دو متهم نگهدارى مواد مخدر در شعبه 6 بازپرسى دادسراى عمومى و انقلاب ناحیه 24 تهران ویژه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

 

مهدى مهرانگیز، معاون دادستان تهران در این خصوص اظهار کرد: براى اولین‌بار در مجموعه دادسراى عمومى و انقلاب تهران حسب تاکیدات ریاست قوه قضاییه و بخش انفوماتیک دستگاه قضا به صورت ویدئوکنفرانسى از زندان قزلحصار تفهیم اتهام براى دو متهم انجام شد.

 

وی ضمن قدردانى از مسئولان قوه قضاییه به منظور فراهم کردن زیرساخت‌ها براى برگزارى این جلسه به صورت آنلاین اظهار کرد: این اقدام در راستای سیاست‌هاى قوه قضاییه به منظور استفاده از لوازم الکترونیکى و تامین زیرساخت‌ها توسط معاونت فناورى قوه قضاییه صورت گرفت.

 

مهرانگیز در حاشیه برگزارى اولین جلسه دادرسى الکترونیک در دادسراى عمومى و انقلاب تهران و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به نقش دادرسى‌هاى الکترونیک در زمینه کاهش اطاله دادرسى اظهار کرد: سیاست قوه قضاییه بر این است که این رویه حتى بعد از کرونا هم ادامه پیدا کند. تلاش داریم همه شعب دادسرای مواد مخدر را به سیستم‌هاى الکترونیکى مجهز کنیم تا تمام شعب بتوانند از طریق ویدئوکنفرانس تفهیم اتهام را انجام دهند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها