11/29/2020
یکشنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۹
خبر خوب وزیر بهداشت از تولید واکسن ایرانی تا سال جدید

خبر خوب وزیر بهداشت از تولید واکسن ایرانی تا سال جدید

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم تا اوایل سال آینده و شاید هم زودتر خبر خوش ساخت واکسن کرونا را بدهیم.

اعتمادآنلاین| سعید نمکی وزیر بهداشت درباره وضعیت تولید واکسن کرونای ایرانی، گفت: این واکسن در سه مورد از حدود 12 موردی که بر روی آنها کار می‌شد به نتیجه خوبی رسیده است. خوشبختانه از هفته‌های آینده نیز وارد فاز انسانی آن خواهیم شد.

 

وی با بیان اینکه امیدواریم تا اوایل سال آینده و شاید هم زودتر بتوانیم خبر خوش ساخت واکسن را بدهیم افزود: مراحل اعلام و ثبت در سازمان بهداشت جهانی نیز در حال انجام است و امیدوارم بتوانیم این خبر را به عنوان یک مژده بسیار دلگرم کننده به مردم بدهیم و غرور ملی تقویت شود که ما پا به پای بزرگ‌ترین تولید کنندکان واکسن کویید19 گام برمی‌داریم.

 

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حرکتی جدیدی که آغاز خواهد شد یک بیماریابی گسترده، توسعه مراکز درمان سرپایی که اکنون 1200 واحد است و به بیش از 5000 واحد خواهد رسید و این یعنی کلیه مراکز بهداشتی و درمانی در شهر و روستا به جز مواردی که برای زنان باردار و موارد غیرکرونایی اختصاص دادیم را زیر بار کرونا خواهیم برد، تست‌ها را از روزی 25 هزار تست به بیش از 40 هزار تست خواهیم رساند.

 

وی افزود: همچنین در حال واردات سه میلیون تست‌های رپید یا سریع از کره جنوبی هستیم، این تست‌ها که بین 20 تا 25 دقیقه جواب می‌دهد و نیاز به دستگاه ندارد. البته کار ساخت داخلی این نوع تست نیز خوشبختانه تمام شده است و آنها را نیز به بازار خواهیم آورد تا روزی 100 هزار تست را به عنوان موفق ترین روش در تشخیص زودرس انجام دهیم.

 

نمکی تاکید کرد: با همکاری عزیزان در وزارت ارتباطات ردیابی این افراد تحت شبکه خواهد بود تا موارد مثبت شناسایی شده نتوانند با جابه‌جایی، دیگران را مبتلا کنند. این کار عظیم به ما این مهلت را می‌دهد که در یک ماه آینده بتوانیم به شدت در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر گام برداریم.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها