11/29/2020
یکشنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۹
اولین گروه ملخ‌های صحرایی برای زمستان گذرانی دوباره به ایران آمدند

اولین گروه ملخ‌های صحرایی برای زمستان گذرانی دوباره به ایران آمدند

سازمان حفظ نباتات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همانگونه که پیش‌بینی می‌شد اولین دسته‌جات پروازی ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان صبح امروز به کشورمان وارد و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند.

اعتمادآنلاین| اولین گروه‌های ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان صبح امروز وارد ایران شده و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند.


سازمان حفظ نباتات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: همانگونه که پیش‌بینی می‌شد اولین دسته جات پروازی ملخ صحرایی برای زمستان گذرانی از سمت کشورهای هند و پاکستان صبح امروز به کشورمان وارد و در منطقه بشاگرد استان هرمزگان ریزش کردند.

 

براساس این گزارش این دسته وارد شده که دارای تراکم 25 تا 50 عدد در هر مترمربع هستند از نوع ملخ بالغ بالدار بوده که با توجه به پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته قبلی و آمادگی همکاران حفظ نباتات در سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های جنوبی کشور، به سرعت عملیات مبارزه و کانون کوبی آغاز و در سطح 4 هکتار مبارزه شیمیایی صورت پذیرفت.

 

طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده از سوی سازمان جهانی فائو و بررسی‌های کارشناسی در سازمان حفظ نباتات در این فاز تهاجمی با طیف گسترده و انبوهی از این آفت مهم خطرناک در استان‌های جنوبی کشور مواجه خواهیم بود که پیش‌بینی می‌شود در سطحی بیش از 500 هزار هکتار نیاز به عملیات مبارزه وجود داشته باشد که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و ایجاد آمادگی لازم در استان‌های درگیر، همانند فاز قبلی هجوم این آفت خطرناک، شاهد بروز کمترین میزان خسارت به اراضی جنگلی و مرتعی و مزارع و باغات کشور خواهیم بود.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها