10/16/2021
شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰
نولان از آمار گیشه «انگاشته» هیجان زده شد

نولان از آمار گیشه «انگاشته» هیجان زده شد

کریستوفر نولان برای نخستین بار از زمان اکران فیلمش در دو ماه گذشته، صحبت‌ کرد و گفت: از میزان فروش فیلمش هیجان زده است.

اعتمادآنلاین| آمار فروش فیلم سینمایی علمی - تخیلی نولان با نام «انگاشته» که در دوران همه گیری ویروس کرونا منتشر شد، از همان ابتدا به شدت مورد بررسی و موشکافی قرار گرفت.

 

این فیلم طی دو ماه در گیشه جهانی 350 میلیون دلار فروخت و جدال‌های زیادی در مورد اینکه فروش آن در بحران کرونا، ناامیدکننده یا مناسب بوده، به وجود آورد.

 

نولان در گفت و گو با لس آنجلس تایمز، برای تبلیغ کتاب تام شون منتقد سینما با عنوان «تغییرات نولان»، می‌گوید از میزان بلیت فروشی فیلم سینمایی «انگاشته» بسیار هیجان زده است.

 

او گفت: کمپانی برادران وارنر «انگاشته» را منتشر کرد و از اینکه 350 میلیون دلار فروخت، هیجان زده هستم. او در ادامه ابراز نگرانی کرد که استودیو‌ها نسبت به اکران فیلم هایشان خوش بین نیستند.

 

در هر حال فیلم سینمایی «انگاشته» کمتر از انتظار‌ فروخت و نتوانست اطمینان کافی را به وجود آورد که مردم برای بازگشت به سینما‌ها مشتاق هستند. فیلم نولان در حالی اکران شد که سینما‌ها در بازار‌های مهمی مثل نیویورک، کالیفرنیا، لس آنجلس و سانفرانسیسکو تعطیل بودند.

 

«انگاشته» بدون در نظر گرفتن میلیون‌ها دلار هزینه در زمینه بازاریابی و تبلیغات، 200 میلیون دلار بودجه داشته است. رقبای آن حدس می‌زدند که این فیلم 100 میلیون دلار ضرر کند. اگرچه منابع نزدیک به برادران وارنر اعلام کردند، ضرر این فیلم از 50 میلیون دلار فراتر نخواهد رفت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها