5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
هشدار نارنجی هواشناسی درباره افزایش باران

هشدار نارنجی هواشناسی درباره افزایش باران

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به گسترش دامنه بارش ها از بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نقاط مختلف کشور خبر داد.

اعتمادآنلاین| سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز(20 آبان ماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی رعدوبرق رخ خواهد داد.

 

روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) دامنه بارش ها گسترده تر می شود و سامانه بارشی به جز استان های هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و جنوب استان های کرمان و فارس در سایر مناطق کشور فعال خواهد بود. در روز پنجشنبه (22 آبان ماه) در نواحی غربی خلیج فارس نیز رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

 

شدت بارش امروز (20 آبان ماه) در شمال غرب کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) در گیلان و استان های واقع در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس پیش بینی می شود.

 

روز جمعه (23 آبان ماه) از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود اما همچنان در سایر مناطق کشور بجز جنوب سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بارش تداوم دارد. سامانه بارشی در روز شنبه (24 آبان ماه) با شدت کمتر در شرق و جنوب شرق کشور فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می شود.

 

در ادامه این هشدار با اشاره به کاهش دما در کشور آمده است: از روز پنجشنبه تا یکشنبه (22 تا 25 آبان ماه) کاهش دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد که بیشترین کاهش دما در استان های ساحلی خزر، اردبیل، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز ، شمال شرق و شرق کشور به میزان 5 تا 8 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. طی فعالیت این سامانه، بارش در استان اردبیل، ارتفاعات مناطق شمال غرب، شمال شرق، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود.

 

دریای خزر نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (21 و 22 آبان ماه) مواج پیش بینی می شود. روزهای جمعه و شنبه (23 و 24 آبان ماه) نیز در شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

 

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها