6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
وعده انتقال قدرت به موقع در آمریکا از سوی رهبر اکثریت سنا

وعده انتقال قدرت به موقع در آمریکا از سوی رهبر اکثریت سنا

رهبر اکثریت سنای آمریکا، سه‌شنبه سوالاتی درباره اینکه آیا یک آژانس دولتی باید پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب را تایید کند یا خیر نادیده گرفته و وعده داد که انتقال قدرت به موقع انجام شود.

اعتمادآنلاین| میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: ما انتقال منظمی از این دولت به دولت بعدی خواهیم داشت. صادقانه بگویم که تمام آنچه ما درباره آن می‌گوییم بی‌ربط است... تمام آن در موعد مقرر اتفاق خواهد افتاد و ما در تاریخ 20 ژانویه شاهد سوگند دولت جدید خواهیم بود.

 

خبرنگاران همچنین از مک‌کانل پرسیدند که آیا زمان آن رسیده که اداره سرویس‌های عمومی (جی‌اس‌ای) تایید کند که بایدن انتخابات سوم نوامبر را برنده شده است یا خیر؛ گامی که به بایدن و تیمش اجازه دسترسی به منابع فدرال و توانایی برای هماهنگی با مقام‌های فدرال را می‌دهد.

 

مک‌کانل اما درنگی کرد و گفت که دادگاه‌ها مناقشه‌های انتخاباتی را حل و فصل کرده و ایالت‌ها، رای‌ها را تایید خواهند کرد.

 

میچ مک‌کانل همچون دیگر قانونگذاران جمهوری‌خواه، مستقیما اذعان نکرده است که بایدن انتخابات را برده است. بیش از یک هفته از زمانی که آسوشیتدپرس و دیگر سازمان‌های رسانه‌ای، بایدن را به عنوان پیروز انتخابات سوم نوامبر معرفی کردند، می‌گذرد.

 

این مقام ارشد جمهوری‌خواه هم پیشتر پیش‌بینی کرده بود که یک انتقال قدرت منظم رخ دهد. او چند روز بعد از انتخابات آمریکا هم به خبرنگاران در کنتاکی گفت "البته" که انتقال مسالمت‌آمیز قدرت انجام خواهد شد. این در حالیست که ترامپ از تعهد به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت امتناع می‌کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها