11/25/2020
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
تلاش برای بازنگری در توافقنامه قر‌ه‌باغ قابل‌قبول نیست
وزیر خارجه روسیه:

تلاش برای بازنگری در توافقنامه قر‌ه‌باغ قابل‌قبول نیست

وزیر خارجه روسیه که برای رایزنی با مقامات ارمنستانی درباره توافق قره‌باغ به ایروان سفر کرده، تاکید کرد تلاش برای بازنگری در این توافق غیر قابل‌قبول است.

اعتمادآنلاین| سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که برای رایزنی با نخست‌وزیر ارمنستان و رئیس‌جمهور این کشور به ایروان سفر کرده، در یک کنفرانس خبری گفت تلاش برای بازنگری در توافقنامه قر‌ه‌باغ قابل‌قبول نیست.

 

وی تاکید کرد نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان و آرمن سرکیسیان رئیس‌جمهور این کشور به طور کامل به اجرای توافق این کشور با جمهوری آذربایجان با میانجیگری مسکو برای پایان دادن به درگیری‌ها در منطقه قره‌باغ متعهد هستند. 

 

دیپلمات روس در ادامه تاکید کرد توافق دست یافته در روز نهم نوامبر بین سه طرف مذکور هیچ جایگزین دیگری ندارد.

 

امروز، شنبه سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در راس یک هیات از وزارتخانه‌های مختلف این کشور وارد ایروان پایتخت ارمنستان شد و سپس سرگئی لاوروف وزیر خارجه و الکساندر نوواک معاون نخست وزیر روسیه نیز وارد ایروان شدند. 

 

این هیات بلند پایه روس امروز با مقامات ارشد ارمنستان با محور توافق آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی و روند اجرای آن مذاکره خواهد کرد.

 

در تاریخ نهم نوامبر (19 آبان ماه)، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، الهام علی اف رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و نیکل پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان بیانیه‌ مشترکی را در خصوص آتش بس کامل در منطقه قره باغ کوهستانی به امضا درآورند.

 

روسای جمهور روسیه، جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان پس از آن یک توافق ده بندی برای توقف درگیری‌ها بر سر منطقه قره‌باغ کوهستانی امضا کردند و قرار شد تا نیروهای حافظ صلح روسیه در خط تماس میان منطقه قره‌باغ و جمهوری آذربایجان مستقر شوند. نظامیان روسیه از هفته گذشته روند استقرار خود را به همراه تجهیزات نظامی آغاز کرده‌اند. 

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها