11/29/2020
یکشنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۹
اداره خدمات عمومی آمریکا در لحظه مناسب پیروزی بایدن را تایید خواهد کرد
کایلی مک‌انانی:

اداره خدمات عمومی آمریکا در لحظه مناسب پیروزی بایدن را تایید خواهد کرد

سخنگوی کنونی کاخ سفید گفت، اداره خدمات عمومی آمریکا در لحظه مناسب و درست، پیروزی بایدن را تایید خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پیش از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بتواند به صورت رسمی در کاخ سفید حضور پیدا کند، تیم انتقال وی باید از سوی اداره خدمات سرویس‌های عمومی تاییدیه بگیرد و رای گیری کالج الکترال برای 14 دسامبر نیز پیروزی وی را در انتخابات ریاست جمهوری تایید کند.

 

کایلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید گفت: سوالاتی مطرح می‌شود که باید به آنها پاسخ گفت. اداره سرویس‌های عمومی تعیین خواهد کرد چه زمانی به نتیجه برسد.

 

وی روند انتقال 2016 را در زمان پیروزی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یادآوری کرد و مدعی شد که در آن زمان هیچ درخواستی برای اتحاد وجود نداشت، چون بسیاری از دموکرات‌ها از حضور در مراسم سوگند ترامپ امتناع کردند و به دنبال انکار و رد پیروزی وی بودند.

 

این سخنگو همچنین اتهامات بی پایه و اساس مربوط به دخالت روسیه در انتخابات 2016 به نفع پیروزی ترامپ را نیز مطرح کرد و گفت: روند انتقال غیرقابل توجیه یا عدم وجود آن را فراموش نکنیم که باعث شد تا ترامپ مجبور شود در سال 2016 و چهار سال از ریاست جمهوری خود آن را تحمل کند. ریاست جمهوری او هرگز پذیرفته نشد.

 

این در حالی است که در 2016، ترامپ از باراک اوباما و همسر میشل برای کمک بی دریغ در جریان روند انتقال قدرت تشکر و آن را عالی توصیف کرد.

 

اما امروز ترامپ عجله‌ای برای ترک کاخ سفید ندارد و به صورت مکرر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر را رد می‌کند و کارزار انتخاباتی‌اش نیز مدعی شده که تقلب گسترده در انتخابات رخ داده و چندین شکایت را در ایالت‌های اصلی تنظیم کرده و به دنبال متوقف کردن تایید این رای گیری است.

 

بایدن نیز گفته که تیمش احتمال مطرح کردن یک اقدام حقوقی علیه دولت ترامپ را بابت تاخیر در روند انتقال رد نکرده و امتناع ترامپ برای شکست را خجالت‌آور توصیف کرده است.

 

بایدن بدون انتظار برای نتایج رسمی انتخابات ایالات متحده در دسامبر پس از رأی دادن کالج الکترال، تعیین کابینه برای دولت خود را آغاز کرده است.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها