9/23/2021
پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۴۰۰
ماجرای ماتیک قرمز روی صورت رونالدو چه بود؟

ماجرای ماتیک قرمز روی صورت رونالدو چه بود؟

سه فصلی می‌شود که حوالی 25 نوامبر، چهره مردان فوتبال ایتالیا تغییر می‌کند؛ از بازیکنان گرفته تا داور مسابقه.

اعتمادآنلاین| آن زمان که کرونایی در کار نبود و روی سکو می‌شد هواداران را دید، چهره مردان روی سکو هم غالبا تغییر می‌کرد. این تغیرات البته مربوط به پوشش یا مدل مو نبود، بلکه همگی با رژ لبی سرخ‌رنگ، خطی روی گونه‌هایشان می‌کشیدند تا پیام مهمی را به جامعه مخابره کنند.

 

این اتفاق همین دو شب پیش هم رخ داد و با نزدیک‌شدن به 25 نوامبر، ستاره‌های فوتبال در ایتالیا، به‌ویژه کریس رونالدو، در دیداری که موفق شد دو گل تیمش را بزند، با رنگ سرخی بر گونه وارد زمین شدند. او و هم‌تیمی‌هایش برای این کار دلیل داشتند. هرچند فوتبال سری A چند وقتی می‌شود برای استفاده از رژ لب روی گونه بازیکنان مرد حکایت جذابی درست کرده و به آن پایبند است.

 

ماتیک قرمز سری آ


ماجرای رژ لب روی گونه بازیکنان مرد چیست؟


مسئولان برگزارکننده رقابت‌های لیگ ایتالیا در اقدامی تحسین‌برانگیز و البته با همکاری «‌WeWorld Onlus» توافق کرده‌اند هر ساله در یک بازه زمانی مشخص، معمولا از 23 تا 25 نوامبر، بازیکنان لیگ را با خطی از رژ لب سرخ روی گونه، راهی زمین مسابقه کنند.

 

دلیل این موضوع حمایت از حقوق زنان و پرهیز از خشونت‌های خانگی علیه آنان است. این کار در راستای هشتگ «‌#unrossoallaviolenza» (کارت قرمز به خشونت) شکل گرفت و خیلی سریع با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو شد. بازیکنان فوتبال نه‌تنها با کشیدن خطی سرخ بر گونه به خشونت علیه زنان کارت قرمز نشان دادند، بلکه در شبکه‌های مجازی هم با استفاده مشترک رژ لب‌های سرخ‌رنگ همسر و نامزدشان و انتشار آنها سعی کردند در ترویج این فرهنگ پیشگام شوند.

 

بعد از آنکه بسیاری از بازیکنان شاغل در ایتالیا در کنار همسر و نامزدشان از یک رژ لب مشترک استفاده کردند، این موضوع رفته‌رفته به یک بدعت تبدیل شد تا بازیکنان برای حضور در زمین مسابقه هم در حد توان بتوانند از همان رژ لبی استفاده کنند که همسر یا نامزدشان استفاده کرده است. البته این مورد فقط مربوط به زمین مسابقه نبود؛ چون روی سکو هم تعداد زیادی از تماشاگران مرد با کشیدن خطی سرخ‌رنگ بر گونه به حمایت از زنان پرداختند.

 

سایر بازیکنان و چهره‌های مطرح فوتبال هم که از دنیای این رشته ورزشی خداحافظی کرده بودند، با انتشار تصویری از خودشان در شبکه‌های مجازی که روی گونه‌شان رژ لب کشیده‌اند، از این کار ارزشمند حمایت کردند. حالا به‌ همین ‌دلیل است که بازیکنان شاغل در سری A ایتالیا، در هفته‌ای که نزدیک به 25 نوامبر است با رژ لب سرخ، خطی بر گونه می‌کشند و وارد زمین می‌شوند.

 

منبع: شرق

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها