1/16/2021
شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹
موسیقی نمایشی از لندن در فهرست نامزدهای گرمی قرار گرفت

موسیقی نمایشی از لندن در فهرست نامزدهای گرمی قرار گرفت

برای سومین بار در تاریخ اهدای جوایز گرمی، موسیقی نمایشی که در لندن روی صحنه رفت در فهرست بهترین موسیقی متن نمایش جای گرفت.

اعتمادآنلاین| «املی» با نامزدی در بخش بهترین آلبوم تئاتر موزیکال توانست برای اولین بار پس از سال 1984 یک نمایش از لندن را به این فهرست بکشاند.

 

پیش از این تنها «گربه‌ها» در سال 1984 موفق به کسب جایزه بهترین آلبوم نمایش موزیکال سال شده بود و بعد هم در سال 1999 «شیکاگو» که در لندن ضبط شده بود، نامزدی این بخش را کسب کرده بود.

 

امسال «امِلی» در میان فهرست نامزدهای بهترین آلبوم در کنار «اتوپیای آمریکایی در برادوی»، «مغازه کوچولو ترس»، «پرنس مصر»، «قدرت نرم» و «قرص کوچک دندانه‌دار» جای گرفت تا برای سومین بار در تاریخ آلبومی که در لندن اجرا و ضبط شده به این فهرست راه یابد.

 

با توجه به شیوع کرونا نمایش‌هایی مانند «کارولین، یا تغییر»، «مرد موسیقی» و «کمپانی» با تعویق روبه رو شدند و همین امر شمار نمایش‌های سال را کاهش داد.

 

«املی» نمایشی است که در «وست اند» لندن از نوامبر 2019 تا 20 فوریه 2020 روی صحنه رفت. این نمایش برمبنای فیلمی برنده اسکار شکل گرفت و ادری بریسون در نقش اصلی روی صحنه رفت و کائولان مک‌کارتی نیز در نقش مقابل بازی کرد.

 

این نمایش در جوایز اولیویه 2020 موفق به کسب سه نامزدی در بخش بهترین نمایش موزیکال، بهترین موسیقی اوریجینال و بهترین بازیگر زن موزیکال شد.

 

نمایش «املی» اقتباسی از فیلمی به همین نام در ژانر کمدی رمانتیک محصول سال 2001 به نویسندگی گیوم لورن و کارگردانی ژان پیر ژونه است.

 

املی با اقبال بسیار خوب منتقدان و تماشاگران در سراسر جهان همراه بود و به عنوان یکی از موفق‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای اروپا و یکی از تحسین شده‌ترین فیلم‌های غیرانگلیسی زبان شناخته می‌شود.

 

منبع: مهر

 

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها