8/6/2021
جمعه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
گلاره عباسی مهمان «دست در دست» می‌شود

گلاره عباسی مهمان «دست در دست» می‌شود

گلاره عباسی، بازیگر و موسس گروه «سوینا» جمعه 14 آذرماه بعد از گفتگوی ویژه خبری، مهمان برنامه «دست در دست» از شبکه دو سیما می‌شود.

اعتمادآنلاین| گلاره عباسی بازیگر سینما و تلویزیون و موسس گروه سوینا (سینمای ویژه نابینایان) با همراهی یکی از اعضای این گروه مهمان برنامه «دست در دست» می‌شود تا در فضایی پاییزی و صمیمانه با سلمان فرخنده به گفتگو درباره فعالیت‌های ویژه مجموعه کم‌بینایان و نابینایان در شرایط امروز جامعه بپردازد.

 

گلاره عباسی در سال 1398 برای اولین بار در ایران و به منظور توضیح دار کردن فیلم‌های سینمایی برای جامعه نابینایان کشور گروه سوینا را تشکیل داد.

 

در این مجموعه، فیلم‌های سینمایی در حال اکران و فیلم‌هایی که در گذشته اکران شده به همراه توضیحات صوتی برای مخاطبان نابینا نمایش داده می‌شود.

 

از دیگر فعالیت‌های سوینا می‌توان به تهیه کتاب‌های صوتی، نمایشنامه‌خوانی و ایجاد بستری مناسب برای همکاری میان افراد نابینا و هنرمندان در حوزه‌های موسیقی، برنامه‌سازی کودک، برنامه‌های رادیویی اشاره کرد.

 

در این برنامه تینا تقویان، یکی از اعضای کم‌بینای گروه سوینا، گلاره عباسی را همراهی می‌کند. او کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی است که در تدوین، گویندگی و ترجمه همراه «سوینا» است.

 

مهمان دیگر این برنامه منصوره کریمی از اعضای گروه جهادی دختران زوارالزهرا (س) است. گروهی از دختران نوجوان که در دوران کرونا با حضور در بیمارستان‌ها به صورت داوطلبانه و اقداماتی نظیر تولید ماسک و گان و تامین ارزاق برای خانواده‌های کم‌توان مالی و کمتر برخوردار سعی در ادای سهم خود در انتشار مهرورزی و هم‌نوع‌دوستی در جامعه دارند.

 

«دست در دست» تاکنون علاوه بر میزبانی از اهالی فرهنگ و هنر از جمله سیدمحمود انوشه، لاله اسکندری، سوگل طهماسبی، کاوه خداشناس، داود نماینده، نصرالله مدقالچی، رضا فیاضی، علیرام نورایی، روایت‌گر داستان افرادی بوده که در این ایام به صورت ویژه‌ای به امدادرسانی به همنوع مشغول بوده‌اند.

 

«دست در دست» که تیتراژ آن را حامد فقیهی خوانده، علاوه بر دعوت و گفتگو با چهره‌های حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی، ورزشی، اجتماعی به پخش گزارش‌هایی از کمک همدلانه مردم به یکدیگر در سراسر ایران می‌پردازد.

 

تهیه موشن‌هایی از شخصیت‌های تاثیرگذار و کسانی که در کار خیر پیش قدم بوده‌اند، برگزاری پویشی مردمی با محوریت ارسال داستان‌هایی با موضوع کرونا به صورت نوشته، فیلم، صدا و اهدای جوایز به آثار برگزیده از دیگر قسمت‌های این برنامه است.

 

این برنامه کاری است از گروه معارف شبکه دو و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی به تهیه‌کنندگی هادی خدادی و کارگردانی مهدی زنگنه که پنجشنبه، جمعه، شنبه و یکشنبه بعد از گفتگوی ویژه خبری حوالی ساعت 23:30 روانه آنتن می‌شود.ش

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها