3/9/2021
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت علیه حسان دیاب اعلام جرم کرد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت علیه حسان دیاب اعلام جرم کرد

بازپرس مسئول رسیدگی به پرونده انفجار بیروت امروز، پنجشنبه، حسان دیاب، نخست‌وزیر پیشبرد امور و سه وزیر سابق این کشور را به اهمال و کم‌کاری منجر به وقوع حادثه و کشته و زخمی شدن صدها نفر در انفجار بیروت متهم کرد.

اعتمادآنلاین| بازپرس مسئول رسیدگی به پرونده انفجار بیروت امروز، پنجشنبه، حسان دیاب، نخست‌وزیر پیشبرد امور و سه وزیر سابق این کشور را به اهمال و کم‌کاری منجر به وقوع حادثه و کشته و زخمی شدن صدها نفر در انفجار بیروت متهم کرد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: فادی صوان، بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده انفجار مهیب در بندر بیروت، حسان دیاب را در کشته و زخمی شدن صدها نفر بر اثر انفجار به عنوان متهم معرفی کرد.

 

به گفته منابع آگاه قضایی، علی حسن خلیل،  وزیر سابق دارایی و غازی زعیتر و یوسف وینانوس که هر دو سابقه وزارت کار را داشتند نیز دیگر متهمان این پرونده هستند که باید طی هفته آینده مورد بازجویی قرار بگیرند.

 

صوان تاکید کرد، برای ما محرز شده است که آنها گزارش‌های مکتوبی را در رابطه با وجود نیترات آمونیوم در محوطه بندر بیروت و اهمیت خارج کردن آنها دریافت کرده‌اند، اما تصمیمات لازم را در این رابطه اتخاذ نکرده‌اند و همین امر موجب وقوع  انفجار ویرانگر و خسارات گسترده آن شد.

 

تا لحظه تهیه خبر نخست‌وزیر پیشبرد امور و وزرای مذکور به این اتهام واکنش نشان نداده‌اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها