3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
کرونا جان 153 نفر دیگر را در ایران گرفت
سخنگوی وزارت بهداشت:

کرونا جان 153 نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت 153 بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در 24 ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به 54 هزار و 156 نفر رسید.

اعتمادآنلاین| سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (سوم دی 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی 6 هزار و 261 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و هزار و 75 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید 19 در کشور بهیک میلیون و 177 هزار و 4 نفر رسید.

 

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون 914 هزار و 194 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین 5419 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون 7 میلیون و 201 هزار و 567 آزمایش تشخیص کووید 19 در کشور انجام شده است.

 

لاری گفت: هم اکنون بر اساس آخرین تحلیل ها، 205 شهرستان در وضعیت نارنجی و 243 شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری در وضعیت قرمز کرونا نداریم.

 

سخنگوی وزارت بهداشت با تشریح روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان گلستان با همکاری وزارت بهداشت، نیروی مقاومت بسیج و هلال احمر و کمک خیرین به 2600 خانواده فقیر در این استان گفت: با وجود کاهش روند بروز و مرگ کرونا در اکثر مناطق کشور، وضعیت بندرگز در استان گلستان، رضوانشهر در استان گیلان و رامسر و نوشهر ناپایدار است.

 

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید 19 از اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد به طوری که سازمان بهداشت جهانی در اسفند 98 (فوریه 2020) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

 

بیماری کووید 19 بر اساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از 77 میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از داده‌اند. ایران از نظر تعداد فوت کرونا و بدون در نظر گرفتن نسبت جمعیت هشتمین کشور دنیاست. تعداد فوت کرونا در آمریکا، برزیل، هند، مکزیک، ایتالیا، انگلیس و فرانسه بیش از ایران بوده است.

 

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه و سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید 19 است. بیش از 80 درصد مبتلایان به ویروس دچار بیماری خفیف می‌شوند.

 

جهش ویروس کرونا در انگلستان که موجب افزایش سرایت و بیماری زایی آن شده، نگرانی های جدیدی را در سطح دنیا به وجود آورده است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها