5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
مردم تهران از تردد غیرضروری در شهر پرهیز کنند
هشدار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران:

مردم تهران از تردد غیرضروری در شهر پرهیز کنند

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد به دلیل اوج گرفتن آلودگی هوا در پایتخت شهروندان اکیداً از تردد غیرضروری در سطح شهر بپرهیزند.

اعتمادآنلاین| شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به دلیل اوج‌گیری آلودگی هوا و قرار گرفتن کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای همه افراد از عموم شهروندان درخواست داریم از  ترددهای غیر ضروری در سطح شهر اکیداً خودداری کنند. 

 

در این اطلاعیه، شاخص 24 ساعت گذشته کیفیت هوای تهران 165، اعلام و تأکید شده است: از ابتدای سال جاری، امروز اولین روزی است که به واسطه افزایش آلاینده ذرات معلق، شاخص کیفیت هوا به شرایط ناسالم برای همه رسیده است و این در شرایطی است که از ابتدای سال تنها دو روز 26 تیر و اول مرداد شرایط ناسالم برای همه را شاهد بودیم که البته هر دو روز به دلیل افزایش آلاینده اُزُن بود. 

 

براساس این اطلاعیه، در حال حاضر با توجه به انباشت آلاینده‌ها، کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم قرار دارد و عدم وزش باد مؤثر، سبب تجمع آلاینده‌ها شده و کیفیت هوا در بیشتر نواحی در وضعیت نامطلوب خواهد ماند و با افزایش ترافیک شامگاهی، تداوم وضعیت ناسالم در اغلب مناطق تهران دور از انتظار نخواهد بود. 

 

 مجدداً از عموم شهروندان ساکن در 22 منطقه تهران خواستاریم تا جای ممکن و به جز موارد ضروری از منازل خود خارج نشوند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها