3/4/2021
پنج شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
128 نفر به خاطر کرونا جان باختند / 4 شهر در مازندران قرمز شد
سخنگوی وزارت بهداشت:

128 نفر به خاطر کرونا جان باختند / 4 شهر در مازندران قرمز شد

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن 128 بیمار قطعی مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

اعتمادآنلاین| سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: از دیروز تا کنون 6390 بیمار مبتلا به کووید 19 بر اساس معیارهای تشخیص قطعی شناسایی  و 702 نفر در مراکز درمانی بستری شدند.


وی ادامه داد: هم‌اکنون 5039 بیمار مبتلا به کووید به دلیل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی حضور دارند.


به گفته لاری، طی 24 ساعت گذشته 128 بیمار قطعی مبتلا به کووید 19 را در کشور از دست دادیم که برای بازماندگان آرزوی صبر و سلامتی می‌کنیم.


سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع جانباختگان بیماری در کشور 55223 نفر رسیده است. از رمان شیوع بیماری در کشور یک میلیون و 225 هزار و 143 بیمار مبتلا به کووید شناسایی شدند که از این تعداد 988 هزار و 838 نفر به لطف الهی و تلاش شبانه روزی همکاران بهبود پیدا کرده‌اند.

 

وی گفت: از امروز 63 شهرستان کشور در وضعیت نارنجی و 381 شهرستان در وضعیت زرد بیماری قرار گرفته‌اند و متاسفانه شاهد قرمز شدن چهار شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در استان‌ مازندران هستیم.

 

لاری همچنین گفت که امیدواریم با همکاری مناسب مردم این شهرستان‌ها در عمل به توصیه‌های بهداشتی شاهد خروج  شهرستان‌های یاد شده از وضعیت قرمز بیماری باشیم.


لاری در انتها گفت: نباید فراموش کنیم که هنوز هم مهم ترین و مطمئن ترین روش در امان ماندن از بیماری پیشگیری است و مردم با پرهیز از هرگونه عادی انگاری شرایط و تقویت تداوم مسئولیت پذیری اجتماعی خود در عمل به توصیه‌های بهداشتی کمک کنند تا شاهد خیز مجدد بیماری در کشور نباشیم.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها