12/7/2021
سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
ناو آمریکایی به خانه برمی‌گردد

ناو آمریکایی به خانه برمی‌گردد

مقام‌های آمریکایی امروز چهارشنبه گفته‌اند پنتاگون تصمیم گرفته تنها ناو هواپیمابر حاضر در غرب آسیا (خاورمیانه) را به خانه بازگرداند.

اعتمادآنلاین| مقام‌های آمریکایی امروز چهارشنبه گفته‌اند پنتاگون تصمیم گرفته تنها ناو هواپیمابر حاضر در غرب آسیا (خاورمیانه) را به خانه بازگرداند. 

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از سه مقام پنتاگون که خواسته‌اند نامشان پنهان بماند نوشته ناو «یو اس‌اس نیمیتز» قرار است به مقر اصلی‌اش در ساحل غربی آمریکا بازگردانده شود. 

 

نیمیتز و ناوگروه همراهش هفتم آذرماه وارد آب‌های خلیج فارس شد. یک مقام وزارت دفاع آمریکا در آن زمان مأموریت این ناوگروه را حمایت و پوشش هوایی به هنگام خروج نیروهای آمریکا از عراق و افغانستان اعلام کرده بود.  

 

ارتش آمریکا اندکی بعد اعلام کرد که این ناو برای انتقال نظامیان آمریکایی موجود در سومالی به سواحل این کشور آفریقایی اعزام شده است.

 

آسوشیتدپرس نوشته سه مقام وزارت دفاع آمریکا تصمیم پنتاگون برای خارج کردن این ناو از خاورمیانه را تأیید کرده‌اند اما این مسئله هنوز رسماً اعلام نشده است.

 

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای روز چهارشنبه که ناوگروه نیمیتز از 21 دسامبر (اول دی ماه) در حال ارائه خدمات عملیاتی و لجستیکی به گروه ضربت «کوارتز» است؛ گروهی که مسئول جابجایی نیروهای آمریکایی از سومالی به دیگر مناطق آفریقا است.

 

این ناوگروه آمریکایی علاوه بر ناو هواپیمابر نیمیتز شامل بیش از 80 جنگنده، دو رزمناو و یک ناوشکن مجهز به موشک هوایت‌شونده است. پایگاه خبری «USNI News» اولین بار خبر اعزام ناوهواپیمابر نیمیتز به سومالی را مخابره کرده بود.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها