12/8/2021
چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰
هوای تهران برای سومین روز پیاپی در وضعیت «قرمز»

هوای تهران برای سومین روز پیاپی در وضعیت «قرمز»

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا هم اکنون در پایتخت 151 و کیفیت هوا برای سومین روز پیاپی در وضعیت ناسالم برای همه است.

اعتمادآنلاین| براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی صبح امروز (12 دی) با حاکمیت جو پایدار و آرام همراه با انباشت آلاینده‌ها، کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 

براساس این گزارش طی روز با عدم وزش باد موثر شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نمی‌شود همچنین در اواخر وقت امروز افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر نواحی دور از انتظار نیست.

 

عدم وزش باد موثر تا صبح فردا (13 دی) همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها می‌شود و در نتیجه کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

 

حاکمیت جو پایدار و آرام طی فردا ( 13 دی) نیز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و با افزایش تردد خودروها در ساعات پایانی شنبه بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوای شهر تهران به‌ویژه در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

 

براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص 24 ساعت گذشته کیفیت هوای تهران منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 158 در شرایط ناسالم برای همه قرار داشت. کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 151 همچنان در شرایط ناسالم برای همه است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها