3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
آیا تغییر دولت در آمریکا بر دیپلماسی اقتصادی ایران تاثیر می‌گذارد؟
مدیرکل اقتصاد مقاومتی معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه مطرح کرد:

آیا تغییر دولت در آمریکا بر دیپلماسی اقتصادی ایران تاثیر می‌گذارد؟

مدیرکل اقتصاد مقاومتی معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: توسعه صادرات غیرنفتی مهمترین بخش فعالیت ما است و سفارت‌خانه‌های کشور در این راستا فعالند.

اعتمادآنلاین| محمدرضا صبوری درباره تغییر دولت در امریکا و تاثیر آن بر گسترش صادرات ایران و همچنین برنامه‌هایی که وزارت‌خارجه در این زمینه دنبال می‌کند، اظهار داشت: برنامه‌های اقتصادی ما نه براساس تغییرات سیاسی و دولت در امریکا بلکه بر پایه برنامه‌های 5 ساله‌ای است که در کشور تنظیم کردیم و بر اساس آن فعالیت‌هایمان را چه در حوزه تولید و صادرات دنبال می‌کنیم.

 

وی افزود: همچنین فعالیت‌های اقتصادی ما در سطح سیاست خارجی بر پایه آن چیزی است که هیات دولت برای وزارت‌خانه تنظیم می‌کند و بر اساس اصول کلی اقتصادی کشور و منویات مقام معظم رهبری انجام می‌شود. 

 

مدیرکل اقتصاد مقاومتی معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: توسعه صادرات غیرنفتی مهمترین بخش فعالیت ما است و سفارت‌خانه‌های کشور در این راستا فعالند. 

 

وی درباره صادرات برق و گاز به عراق و وضعیت دریافت مطالبات گفت: در این وضعیت اهتمام ما گسترش همکاری با کشورهای همسایه است و ارتباطات در حال گسترش است. 

 

صبوری تاکید کرد: صادرات به عراق هم به دلیل درآمد ارزی و هم نیاز مردم عراق اهمیت دارد. 

 

وی تصریح کرد: بخشی از مطالبات برق و گاز صادراتی به عراق در حساب خودمان ذخیره می‌شود اما موضوع این است که در نقل و انتقال پول کمی مشکل داریم.

 

مدیرکل کمیسیون اقتصادی وزارت خارجه یادآور شد: دولت عراق بخشی از بدهی‌ها را پرداخت کرده و بخش دیگر را نیز از طریق دیگر استفاده می‌کنیم و جای نگرانی نیست.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها