8/1/2021
یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
تهدید نانسی پلوسی به استیضاح ترامپ

تهدید نانسی پلوسی به استیضاح ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد که برای استیضاح دونالد ترامپ، رویه‌هایی را آغاز خواهد کرد و خواستار فعال شدن اصل 25 قانون اساسی در مورد برکناری رئیس‌جمهور شد.

اعتمادآنلاین| رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار فعال‌سازی اصل 25 قانون اساسی درخصوص برکناری رئیس جمهور به عنوان "وضعیت اضطراری" شد.

 

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تهدید کرد که برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رویه‌هایی را آغاز خواهد کرد و خواستار فعال شدن اصل 25 قانون اساسی در مورد برکناری رئیس جمهور شد.

 

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ترامپ "فردی بسیار خطرناک است که نباید به کار خود ادامه دهد و این یک وضعیت اضطراری درجه یک است."

 

وی افزود اگر مایک پنس معاون رئیس جمهور با اجرای ماده 25 قانون اساسی موافقت نکند، کنگره مستقیما برای استیضاح ترامپ اقدام میکند.

 

پلوسی ادامه داد: "فکر نمی کنم طولانی شدن پاسخ از معاون رئیس جمهور طول بکشد. یا بله است یا نه."

 

و پلوسی گفت بر این باور است که هر یک از سیزده روز باقیمانده از دوران ترامپ، ممکن است شاهد "یک اتفاق ترسناک برای آمریکا" باشد.

 

اوایل روز پنجشنبه چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در سنا خواستار برکناری ترامپ از سمت خود با اجرای ماده 25 قانون اساسی شد.

 

همچنین ، رسانه‌های آمریکایی روز پنجشنبه گزارش دادند که تعدادی از وزرای دولت در مورد احتمال فعال کردن اصل 25 قانون اساسی پس از حوادث چهارشنبه شب بحث و تبادل نظر کردند. فعال‌سازی این اصلاحیه مستلزم آن است که دولت به ریاست معاون رئیس جمهور برای رای‌گیری در مورد تصمیم استیضاح ترامپ تشکیل جلسه دهد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها