3/2/2021
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
گوگرد سوخت برخی نیروگاه‌های کشور بیش از حد استاندارد است
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست:

گوگرد سوخت برخی نیروگاه‌های کشور بیش از حد استاندارد است

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس آخرین پایش‌ها، گوگرد سوخت برخی نیروگاه‌های کشور بسیار بیشتر از حد استاندارد است و حدود 400 تا 8000ppm است.

اعتمادآنلاین| هلنا کعبی، مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری دفاتر استانی به‌صورت دوره‌ای سوخت نیروگاه‌ها در استان‌های مختلف کشور را پایش می‌کند، اظهار کرد: براساس آخرین گزارش‌های هفتگی - که داده‌های آن براساس محاسبات انجام شده تا روزهای ابتدایی هفته جاری است - گوگرد سوخت نیروگاه‌هایی که از گازوییل استفاده می‌کنند در برخی مناطق کشور بسیار بیشتر از حد استاندارد است. گوگرد سوخت نیروگاه‌هایی که از گازوییل استفاده می‌کنند در برخی مناطق کشور بسیار بیشتر از حد استاندارد است.

 

وی ادامه داد: برای مثال گوگرد سوخت برخی از نیروگاه‌های کشور بین 400 تا 8000ppm گزارش شده این درحالیست که استاندارد گوگرد در سوخت گازوییل 50ppm است.

 

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تصریح کرد: طبق آخرین گزارش پایش در نیروگاه‌های استان‌هایی مانند خوزستان، فارس، یزد و... از سوختی استفاده می‌شود که گوگرد بسیار بالایی دارد.

 

به گفته کعبی نتایج این پایش‌ها در اختیار مرکز ملی هوا و تغییراقلیم سازمان حفاظت محیط زیست قرار می‌گیرد تا موضوع را از وزارتخانه‌های مربوط پیگیری کنند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها