3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
تجمیع گمرکات تهران در منطقه ویژه اقتصادی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران مطرح کرد:

تجمیع گمرکات تهران در منطقه ویژه اقتصادی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: گمرکات استان به منظور تسریع در ترخیص و صادرات، تجمیع و در منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) مستقر می‌شود.

اعتمادآنلاین| حشمت الله عسگری با اشاره به اینکه در استان تهران یکی از مشکلات پراکندگی گمرکات است به گونه ای که یک گمرک در غرب و یک گمرک در فرودگاه است که صادرات و ترخیص در آنها انجام می شود، گفت: تجمیع گمرکات تهران جهت به حداقل رساندن متقاضیان در ترخیص و اظهار و صادرات انجام می گیرد.

 

عسگری به نشست خود با رییس گمرک ایران برای مدیریت این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت: همه خدمات گمرک تهران الکترونیکی نیست و بخش عمده رویت و اظهار همچنان حضوری انجام می شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در همین حال شهر فرودگاهی امام خمینی وجود دارد که در آن زیرساخت ها آماده و گمرک در آن مستقر است اما در حداقل ظرفیت کار می کند.

 

وی خاطر نشان کرد: برای اینکه گمرک بتواند از ظرفیت منطقه آزاد 2 هزار و 500 هکتاری شهر فرودگاهی امام خمینی استفاده کند، زیرساخت های آن کامل می شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه، در پیگیری کارها از گمرک ایران بنا شد زیرساخت ها کامل شود، افزود: استقرار کامل گمرک در شهر فرودگاهی ظرفیت خوبی است و به دنبال آن تسریع در روند ترخیص ماشین آلات خط تولید نیز انجام می گیرد.

 

تهران سه منطقه ویژه اقتصادی مصوب در غرب به نام آیلند با سرمایه گذاری 100 درصد بخش خصوصی, جنوبی به نام ری و شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) دارد که هر 3 در دست آماده سازی برای ورود سرمایه گذاران است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها