5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
13 استان کشور برفی و بارانی می‌شود

13 استان کشور برفی و بارانی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان از بارش برف و باران در برخی مناطق کشور خبر داد و همچنین گفت: طی امروز (26 دی) از شدت آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور کاسته می‌شود.

اعتمادآنلاین| صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان از بارش برف و باران اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (26 دی) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، زنجان، همدان، شمال خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز و تهران بارش برف و باران و وزش باد خواهیم داشت.

 

وی با اشاره به اینکه فردا (27 دی) نیز در بعضی از استان‌های غرب کشور از جمله کرمانشاه، لرستان و ایلام بارش پراکنده دور از انتظار نیست، تصریح کرد: طی روز یکشنبه (28 دی) در برخی نقاط استان‌های واقع در غرب کشور از جمله کرمانشاه، لرستان، کردستان، همدان، ایلام، ارتفاعات زاگرس مرکزی و دامنه‌های البرز مرکزی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

 

ضیاییان ادامه داد: این شرایط طی روز دوشنبه (29 دی) در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و برخی استان‌های غرب کشور ادامه دارد.

 

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز سه‌شنبه (30 دی) در استان‌های ساحلی خزر شاهد بارش باران خواهیم بود و در برخی از مناطق غرب و شمال غرب کشور نیز بارش برف و باران ادامه دارد همچنین دریای خزر - عمدتاً سواحل استان گیلان و غرب مازندران - امروز (26 دی) مواج است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه از امروز به‌تدریج در استان‌های واقع در شمال غرب کشور از میزان آلودگی هوا کاسته می‌شود، گفت: از امروز همچنین آلودگی هوا با شدت کمتر در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مانند تهران و کرج کماکان ادامه دارد و از روز دوشنبه (29 دی) از میزان آلودگی به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاسته می‌شود.

 

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح‌کرد: آسمان تهران فردا (27 دی) صاف همراه با وزش باد و غبار محلی با حداقل دمای دو و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (28 دی) نیز نیمه ابری تا ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای دو و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها