3/2/2021
سه شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
ادامه روند مسافرت ها، موجب بازگشتن به آمارهای قبل از عید کرونایی
معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان:

ادامه روند مسافرت ها، موجب بازگشتن به آمارهای قبل از عید کرونایی

آبتین حیدرزاده  با بیان اینکه بررسی وضعیت راه ها نشان می دهند تعداد زیادی از مسافران از جاهای مختلف به سمت گیلان آمده اند، اظهار کرد: این وضعیت ناآگاهی افراد نسبت به وضعیت بیماری در گیلان و کشور را نشان می دهد.

اعتمادآنلاین|معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه 50 درصد مبتلایان به کرونا بدون علامت هستند، خاطرنشان کرد: بر خلاف باور جامعه، افراد زیر 60 سال هم بیمار می شوند و بیماری می تواند برای آنان حتی کشنده هم باشد.

 

دکتر آبتین حیدرزاده  با بیان اینکه بررسی وضعیت راه ها نشان می دهند تعداد زیادی از مسافران از جاهای مختلف به سمت گیلان آمده اند، اظهار کرد: این وضعیت ناآگاهی افراد نسبت به وضعیت بیماری در گیلان و کشور را نشان می دهد.

 

وی افزود: اگر افراد قبلا مبتلا به بیماری کرونا شده باشند، احتمال دارد برای بار دوم نیز بیمار شوند و لذا به هیچ بهانه ای نمی توانیم بگوییم که حضور در جمع های خانوادگی و مسافرت ها هیچ تاثیری بر بار بیماری نخواهد داشت.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه 50 درصد مبتلایان به کرونا بدون علامت هستند، خاطرنشان کرد: بر خلاف باور جامعه، افراد زیر 60 سال هم بیمار می شوند و بیماری می تواند برای آنان حتی کشنده هم باشد.

 

حیدرزاده، از مسافران خواست حداقل در یک مکان ثابت باشند و بین خانواده ها جابجا نشوند و گفت: با بالا رفتن تعداد افراد ایمنی جامعه کاهش پیدا می کند و متاسفانه با افزایش آمار مبتلایان مواجه خواهیم شد.

 

وی ادامه روند مسافرت ها را موجب بازگشتن به آمارهای قبل از عید کرونایی دانست و اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 450 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال 100 نفر آنان وخیم است. همچنین به صورت روزانه بین 80 تا 100 بیمار جدید به این آمارها افزوده می شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها