3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
قیمت سکه به کانال 10 میلیون تومانی بازگشت

قیمت سکه به کانال 10 میلیون تومانی بازگشت

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه‌شنبه) با افزایش 400 هزار تومانی نسبت به روز دوشنبه (29 دی‌ماه) 10 میلیون و 250 هزار تومان معامله شد.

اعتمادآنلاین|  ساعت 14 و 15 دقیقه امروز (30دی‌ماه) ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 10 میلیون و 250 هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 9 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد.

 

همچنین نیم‌سکه بهار آزادی پنج میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و 500 هزار تومان و سکه یک گرمی هم در برابر دو میلیون تومان معامله شد.

 

علاوه بر این، دربازار طلا نیز نرخ هرگرم طلای 18 عیار به 974 هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و 220 هزارتومان رسید.

 

انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و 842 دلار  و 83 سنت فروخته شد.

 

به گزارش ایرنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد، هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متاثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

 

همچنین کاهش نرخ انس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده و کارشناسان افت بیشتر انس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش‌بینی کرده‌اند. کاهش ریسک‌های بین‌المللی پس از پذیرش شکست دونالد ترامپ و معرفی جو بایدن به عنوان رییس‌جمهوری قانونی آینده آمریکا نیز بر این روند تاثیرگذار بوده است.

 

علاوه براین انتظار می‌رود با آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی در ماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری کاهش یابد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها