6/17/2021
پنج شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
دونالد ترامپ نباید دیگر مجاز باشد تا نامزد ریاست جمهوری شود
چاک شومر، رهبر آتی اکثریت سنای آمریکا:

دونالد ترامپ نباید دیگر مجاز باشد تا نامزد ریاست جمهوری شود

چاک شومر، رهبر آتی اکثریت سنای آمریکا از حزب دموکرات سه‌شنبه گفت، دونالد ترامپ نباید دیگر مجاز باشد که نامزد ریاست جمهوری شود و متعهد شد که اگر سنا او را محکوم کند، برای ممنوع کردن فعالیت او تلاش کند.

اعتمادآنلاین| چاک شومر در صحن سنای آمریکا گفت: پس از آنچه او انجام داد و تبعاتی که همگی ما شاهدش بودیم، دونالد ترامپ نباید دیگر مجاز باشد که برای ورود به کاخ سفید تلاش کند.

 

او افزود: بگذارید شفاف بگویم. قرار است دادگاه استیضاحی در سنای ایالات متحده برگزار شود. قرار است درباره محکومیت این رئیس جمهور بابت ارتکام جرایم بزرگ رای‌گیری شود. چنانچه این رئیس جمهور محکوم شود، یک رای‌گیری دیگر هم برای ممنوع کردن نامزدی دوباره او انجام خواهد شد.

 

شومر اشاره‌ای نکرد که چه زمانی دادگاه استیضاح برگزار می‌شود یا اینکه دموکرات‌ها برگزاری آن را به منظور تایید نامزدهای کابینه جو بایدن و تصویب بسته کمکی کرونا به تاخیر می‌اندازند یا خیر. برخی از دموکرات‌ها این استراتژی را مقابل پای او و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار داده‌اند.

 

نزدیک‌ترین زمانی که ممکن است سنا بررسی استیضاح ترامپ را آغاز کند، البته در صورتی که مجلس نمایندگان آمریکا ماده استیضاح را برای آن ارسال کند، عصر چهارشنبه اندکی پس از ادای سوگند بایدن یا عصر پنجشنبه است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا اوایل این ماه به استیضاح ترامپ رای مثبت داد و اکنون تایید آن به رای دو سوم سنا نیاز دارد. چنانچه سنا به استیضاح ترامپ رای مثبت دهد که اولین بار در تاریخ آمریکا خواهد بود، دموکرات‌ها بعد از آن می‌توانند یک رای‌گیری دیگر و جداگانه انجام دهند تا اجازه ندهند او در آینده نامزد ریاست جمهوری باشد.

 

چاک شومر و میچ مک‌کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا هم سه‌شنبه برای برای گفت‌وگو درباره چگونگی هماهنگی دادگاه استیضاح و تقسیم قدرت در سنایی که کرسی‌های جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در آن برابر است، دیدار و رایزنی کردند.

 

این رهبر آتی اکثریت سنا که معاون رئیس جمهوری آتی آمریکا را هم برای شکستن رای در تیم خود دارد، به برگزاری دادگاه استیضاح، تایید گزینه‌های کابینه بایدن و تصویب بسته کمکی کرونا به عنوان سه اولویت اول سنا اشاره کرد. او از جمهوری‌خواهان خواست تا اجازه دهند تعدادی از اعضای کابینه بایدن امروز (چهارشنبه) تایید شوند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها